Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hanyas dioptriától rossz...

Hanyas dioptriától rossz annyira a szemetek, hogy még az utcára sem mernétek kimenni szemüveg/kontaktlencse nélkül?

Figyelt kérdés

2021. febr. 19. 20:04
A kérdező szavazást indított:
-0,5
-1
-1,5
-2
-2,5
-3
-3,5
-4
-5
-6 vagy afelett
29 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -3,5-es a szemem, és konkrétan 20cm távolságnál messzebb kb. semmit sem látok, azaz nagyon durván homályosan kontaktlencse/szemüveg nélkül, így nem is megyek nélküle sehova.😅
2021. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ hogy hol kéne kimenni az utcára. A faluban ahol élek néha elszaladok a két perce lévő pékségbe szemüveg nélkül, de máshova semmiképpen nem mennék szemüveg nélkül, pedig csak -1,75-ösek a szemeim. Rengetegszer előfordult már, hogy a saját rokonaim nem ismertem meg szemüveg nélkül az utcán, tehát arra esélyem nem lenne hogy kiszúrjam ha valaki gyanúsan viselkedik vagy esetleg egy kés van nála.
2021. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is -1,75, és nem igazán mennék utcára a lencsém nélkül, mert csak közelről ismernék fel embereket, és ha buszra várnék, akkor csak 5 méterről látnám, hogy épp hanyas jön. Előtte egyébként sokáig nem hordtam lencsét, az egyetemen nem láttam rendesen a táblát, nem ismertem fel embereket, és számos kényelmetlen szitut okozott az élet minden területén.
2021. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
Nálam másfélnél volt a határ, nem tudtam elolvasni az utcatáblákat, a buszokat és nem ismertem fel a szembejövők arcát. 3,75 plusz cilinderes volt a legrosszabb állapota amikor konkrétan az asztalnál velem szemben ülő arcát sem láttam. Azóta megműttettem és most 120%-os a szemem. Mintha nem is ugyanabban a világban élnék.
2021. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bal -9.25 jobb -9.50 azaz rajtam mindig szemüveg van nélküle sajnos kb az orromig sem látok , mondjuk engem nem zavar a szemüveg 9 éves korom óta szemüveges vagyok azaz már lassan 8 éve úgyhogy volt időm meg szokni és meg barátkozni vele .

Időjárás és fény viszonyról függetlenül nem látok semmit sem szemüveg nélkül plusz napos időben kint csak dioptriás napszemüveget hordok mivel a rossz látásom mellé elég erős fény érzékenység is párosult

2021. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
+11 dioptriás nekem mind 2 szemem.... nem mondok inkább semmit
2021. szept. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mínusz 2-es a szemüvegem,másfél éve vagyok szemüveges, de simán elmegyek otthonról szemüveg nélkül. Van,hogy napokig nem is hordom
2022. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!