Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 3 optikusnál voltam, melyik...

3 optikusnál voltam, melyik érték lehet a helyes?

Figyelt kérdés

Nem látok jól, ezért elmentem kivizsgáltatni a szemem.(Eddig nem hordtam szemüveget)

3 vizsgálat 3 kicsit különböző eredményt hozott.


1. (optikus)

J.Sz. 0.00 -3.25 175° B.Sz. 0.00 -3.25 5°


2. (optikus)

J.Sz. -0.25 -3.25 175° B.Sz. -0.25 -2.75 175°


3. (nyers gépi eredmény)

J.Sz. 0.00 -3.50 177° B.Sz. +0.25 -3.00 174°


Megrendeltem a szemüveget:

J.Sz. -0.25 -3.00 175° B.Sz. -0.25 -3.00 5°


Bizonytalan vagyok. A rendelésnél 0.00 dioptriát nem lehetett megadni, ezért lett -0.25. A cilinder érték a fontos nálam.Szimetrikusan próbáltam megadni.

A 2 érték felerősíti egymást?

Módosítsam a megrendelést vagy jó lesz?

Szimetrikusan próbáltam megadni.

Válaszokat előre köszönöm!



2021. febr. 24. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Amelyik a legkényelmesebb volt, azt add meg
2021. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt mi honnan tudjuk? Neked kellett érezned, hogy melyikkel láttál a legjobban.
2021. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Én így nem rendeltem volna meg. Vagy ezek közül visszamentem volna a legbizalomgerjesztőbb helyre és kértem volna még egy vizsgálatot vagy továbbmentem volna.
2021. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3. Egy szemészeten volt, orvos nézte meg. Azt mondta menjek optikushoz és ott megmondják a végeredményt. nyers gépi eredménytől eltérhet.

Másik kettő optikusnál próbáltam a legjobbat kihozni de eltér.

2021. febr. 24. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindez újfent fényesen bizonyítja, hogy a szem dioptriájának "mérése" messze nem olyan dolog, mint amilyennek azt beállítják.

Pl az ember még egy számot eltalál, aztán máris 0,25-tel jobb a szeme. Aztán nem egyforma tábla van (szám/betű/jelek), nem egyforma távolságra vannak. Nem egyforma pontosan a megvilágítás, más a környezeti fény. Más időpontban történik a mérés, vagy ha ugyanakkor is, más a páciens kipihentségi állapota.

2021. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez most így nagyon fura. Rendeltél egy olyan szemüveget, amilyet egyik három mérés sem adott ki.


A két optikus által belőtt értékek minimálisan térnek csak el egymástól. A cilinder állásában lévő különbség adódhat a dioptria eltérésből, simán elképzelhető, hogy adott dioptria értékek mellett kicsit más állással jobb a korrekció.


A gépi eredmény irányadó, az legtöbb esetben nem a legjobb korrekciót adja ki, lévén a látás szubjektív, ezért szoktak tesztábrákat is mutogatni (jobb helyeken), nem csak betűket olvastatni.


"A 2 érték felerősíti egymást?"


Az alap dioptria befolyásolja a cilindert is, de ez nem egészen úgy működik, hogy ha fél dioptriát rátesznek, akkor felet le kell vonni a cilinderből. Vannak átváltási táblázatok meg irányelvek, de minden esetben ki kell próbálni hogyan adja ki a legjobb korrekciót.

2021. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Elég fura, hogy az orvos azt mondta, hogy egy egyszerű "mezei" optikus pontosabb eredménnyel tud szolgálni, mint ő, aki évekig ezt tanulta!

Nekem optikában olyan vizsgálatot készítettek, hogy felcserélték a 2 szememen a dioptriát, és így készült el a szemüveg. Aztán váltig állították, hogy ők nem hibáztak, csak hozzá kell szoktatni a szememet az új lencséhez. Végül, bevittem az összes addigi szemüvegemet, hogy mérjék már be rendesen az értékeket. Na, ekkor már nem tudtak mivel érvelni, úgyhogy legyártották újra, ezúttal úgy, ahogy kell. Szóval, ennyit a "nagy tudású" optikusokról!

Ha budapesti vagy, talán próbálj szerencsét a Tömő utcai szemklinikán!

2021. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!