Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi idő alatt lehet kontakt...

Mennyi idő alatt lehet kontaktlencsém?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy kb. 2 héten belül lesz egy esemény, ahol nem szeretnék szemüvegben lenni (egyébként úgy volt, hogy később lesz, ezért csak most kezdek el ezen gondolkodni)

Szerintetek 2 héten belül lehetséges, hogy legyen kontaktlencsém és normálisan tudjam is használni? Hova érdemes menni, ahol gyorsan megvan? Vagy nektek mennyi idő volt a vizsgálattól számítva amikor már rendesen hordtátok a kontaktlencsét?



2021. febr. 26. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy optikushoz.
2021. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ofotértben megvizsgálták a szemem, elkezdtünk próbálni ott helyben lencséket, amelyik a legkényelmesebbnek tűnt abból rendeltek nekem, és kaptam próbalencsét is. Ott megmutogatták hogy kell be-kivenni, otthon meg gyakoroltam. Fokozatosan szoktattam hozzá a szememet.
2021. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Hány éves kortól lehet kontaktlencsét használni? Vagy ez nem korhoz kötött? Elnézést ha sületlenséget kérdezek, de érdekelne (:

És drágább mint a szemüveg?

2021. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 az oké, ez számomra is egyértelmű, de a kérdés inkább arra vonatkozott, hogy menjek vision expressbe vagy ofotértbe, vagy esetleg valami kisebb magán optikába. Hol intézik gyorsabban a dolgot?


#2 köszönöm, az ofotértbe akkor elmegyek. Egyébként ha ott rendelni kellett a lencsét, az mennyi idő alatt érkezett meg? Vagy addig a próbalencsét használhattad?


#3 én sem tudom pontosan, én is csak most kezdek ismerkedni a témával, de nekem volt egy osztálytársam akinek 12-13 évesen lett lencséje, ezek szerint akkor már biztos lehet.

2021. febr. 26. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Necces. De ha olyan helyre mész, ahol haza engedik vinni a próbalencsét, akkor használhatod azt is az eseményen, végül is az is teljes értékű lencse. Persze ha ez a cél, akkor havi vagy 2 hetes lencsét kérj próbára, ne napit. Legfeljebb ha nem jó, akkor furán fogsz látni benne.
2021. febr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!