Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem baj ugye, hogy többször...

Nem baj ugye, hogy többször is használom a szemcseppet?

Figyelt kérdés

Ocutears szemcseppet vettem, hónap elején ragadt a szemem héja de csak bal oldalt a bal szememnél. Kaptam antibiotikumos szemcseppet amit 3 napig 5 alkalommal, 3 napig 3 alkalommal majd 3 napig 1 alkalommal kellett használnom, mellette nem használtam a ocutears szemcseppet , vagyis igen a másik szemembe mert kíváncsi voltam milyen. :D most is még ragad a szemem, tehát a probléma még mindig fennáll, de kevesebbszer, mondta a doki, hogy ha továbbra is ilyen akkor használjak ocutears cseppet majd ha még lesz panasz menjek vissza.


Nem baj ugye, hogy több alkalommal használom, jelenleg két alkalommal cseppentetem bele. :)



2021. febr. 27. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Na várjál, neked most kötőhártya gyulladásod van, amire antibiotikumot csepegtetsz?

Az antibiotikumot nem szabad túladagolni meg összevissza tolni.

Ha nem tudsz kijönni a fertőzésből, nem lehet, hogy a fertőzés kiváltó oka nem szűnt meg? Mittomén, koszos párnahuzat, smink, por stb?

2021. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az valami másik csepp volt valami t vagy d betűs szóval már nem használom tegnap volt az utolsó.


Párnahuzatra én is gyanakodtam, egyszer arra keltem, hogy az lehet a baj, de eszembe jutott, hogy én lassan egy évtizede úgy fekszek le, hogy hajat mosok meg a párnahuzat is tiszta, külön mosom ezeket mint a pizsama, meg takaró és párnahuzat és sosem volt koszos meg a szobámba csak akkor megyek be ha lefürödtem mivel én ilyen mizofób tisztaságmániás ember vagyok. Por az lehet az ellen nem tudok védekezni mert hiába porszívózok az utca poros csak szélcsendben nyitom ki az ablakot de úgy is járnak autók és felverik, értitek.. amúgy fiú vagyok nem használok sminket.

2021. febr. 27. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja értem, tuti akkor nem a párnahuzat az.


Meg nem is a smink :D Ezek szerint. Csak mert nekem addig nem szűnt meg, míg rá nem jöttem, hogy a szemfestékem a ludas, kidobtam és rögtön megoldódott.


Hát jó lenne tudni, mi váltja ki, mert egy konkrét dolog lesz az valószínű. Allergiás eredetű esetleg?

2021. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lendint szedek allergiára. Neked mi volt a panaszod?
2021. febr. 27. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Az Ocutears akárhányszor használható.

A Tobradex (valószínűleg ez volt, amit az orvos adott) előírás szerint adagolandó. Értelemszerűen utána egy darabig ne csepegtess a másikból, mert nem akarod kimosni.

Kötőhártyaproblémát szemszárazság is okozhat, arra jók az ilyen Ocutears, Refresh stb. önmagukban is.

2021. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1 napja vagyis 24 órája nem cseppentettem a Tobradexből már mehetett bele az Ocutears , igaz? Nem követtem el nagy hibát.
2021. febr. 27. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:

#4: a szokványos tünetek, pl reggel túlzott váladékozás, kellemetlen érzés a szemben.

Én nem használtam rá gyógyszert, csak bórsavval kenegettem, így 2 nap alatt rendbejött, mivel kiiktattam a gyulladást okozó ágenst (=a szempillaspirálomat).

2021. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Neked akkor mind a kettőt irritálta, igaz? Nekem csak az egyiket. :(
2021. febr. 28. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!