Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan működik a kontaktlencse...

Hogyan működik a kontaktlencse vásárlása és körülbelül milyen költségekkel jár?

Figyelt kérdés

Már van rendes szemüvegem, tavaly októberben csináltattam újat, viszont szeretném kiprobalni a kontaktlencsét.

Ez hogyan zajlik? Úgy tudom itt más dioptria kell mint szemüvegben, tehát újra megnézik a látásom, gondolom felmérik az igényeim mennyit hordanám stb és megcsináltatják ilyenkor a dioptriát a lencsébe és utána tudom megvásárolni? Egyszerre mennyi darabot érdemes venni vagy ez hogy működik? Már eleve dioptriásan vannak dobozukban? Melyik márkát ajánljátok és az eldobható vagy többször használatos vált be stb? Úgy hallottam először más rakja be, de én nem bírnám azt elviselni, hogy más nyúlkál a szemembe... Ez hogy szokott lenni?


Tehát itt érdekelne az egész menete, a lencse és a tisztító folyadék, egyéb koltsegei havonta, hogy mennyire drága ez.


Én nem sportolok olyat, amihez valami spéci lencse kellene, sőt ha itthon vagyok akkor szerintem többnyire a szemüvegem hordanám, de házon kívül tuti a lencsét.


Egyébként járok körmöshöz géllakkra, saját köröm de úgy hallottam a lencse berakáshoz nagyon pici köröm kell... Akkor le kéne mondanom a hosszabb körömről és géllakkról vagy így is meg lehet tanulni?

Olyan embernek is ajánlanátok, aki alapjáraton utál a szemében matatni és még cseppenteni is csak hosszú percek után sikerül rendesen?



2021. márc. 17. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, újra kell mérni a szemedet hogy pontos kontaktlencsét kapj

Páromnak 3 havi lencséket adnak

1lencse/hónap , naponta használja ,de ez nem attól függ,hanem felbontástól.

Az ár függ attól is hogy milyen lencsét választasz vagy hogy milyet bír a szemed, ( neki pl Cooper vision, Biofinity, 20400/ 3 hónap)

A Folyadék így napi használat mellett is a drogériában kapható nagyobb kiszerelés elég neki 3-4 hónapig.

Célszerű hanem L es körmöd van, de lehet kapni olyan pálcát amivel kiveszed - beteszed.

Nagyon szeretnéd akkor hozzá lehet szokni, hogy matatsz a szemed környékén, de hát mindenki más..

( Én egyszer kipróbáltam az övét, betenni érdekes volt, kivenni viszont nagyon nehéz , köröm nélkül is )

Én azt mondom ha nincs baj a szemüveggel, akkor nem igazán éri meg , sem a be-kivételt, sem a pénzt

De próbáld meg, hátha nagyon megtetszik :)

2021. márc. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elmész a legközelebbi optikába és elmondod, kontaktlencse vizsgálatot szeretnél. Beméről a szemed és megnézik, van e valami ellenjavallata a lencsének. Ha nincs, kapsz egy probalencset. Az optikus teszi be, aztan és megtanítja hogyan kell kivenni, betenni, tisztán tartani. Azonnal megvásárolhatod a következő adagot, de várhatsz is vele amíg biztos leszel benne, hoyg neked adott lencse a megfelelo.

A márkát először ah optikus határozza meg, egyszerűen választ valamit abból a márkából, amit ők forgalmaznak. Minden lencse eldobható, kemény lencsét ma már nagyon ritkán használnak. Az élettartama tőled függ. A napi eldobós drágább, mint a havi, de előbbinél nem kell tarolofyoladek.

Én nagy körömmel nem tudom berakni, de a többségnek ez nem okoz gondot. A tanulási időszakban érdemesebb rövid körmökkel próbálkozni.

A magyarországi árakat nem ismerem, nem ott élek, de itt nálunk nem egy horror osszeg: 50eurot fizettem legutóbb 6db lencséért, amit 3 hónapig fogok tudni hordani.

2021. márc. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, az kimaradt, hogy nagyon érzékeny vagyok a szememre, de se a betetele, se a kivétele nem okozott soha problémát.

Nekem anyagilag is jobban megéri, mint a szemüveg, és sokkal kényelmesebb is. Több mint 20 éve hordok amúgy kontaktlencsét.

2021. márc. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Egyébként az első válaszra reagálva nem tudom, hogy mi különösebb gond lehetne a szemüveggel. Szimpláb utálom hordani, szerintem nem áll jól, ezért ha elmegyek itthonról legtöbbször fel sem veszem (0,5es a dioptria), de ez meg ugye rossz a szememnek, ráadásul most a maszkkal sem tudom hordani, nekem nem megy,lassan pedig vezetni is elkezdek, úgyhogy azt hiszem ez elég indok a lencsére, mar régóta gondolkodom, csak visszatartottak az árak meg volt egy idő amikor állandóan begyulladt a szemem, de már halistennek nem tapasztalom (kopp-kopp). Nem L-es a saját körmöm természetesen, bőven S.
2021. márc. 17. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!