Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Zöldhályogom van?

Zöldhályogom van?

Figyelt kérdés

Szemorvosom magas szemnyomást mért (20, 21) és azt mondta, hogy ez valószínűleg a súlyos közellátásom mellékhatása.

A jelentésre azt írta fel, hogy glaukoma. Ez akkor azt jelenti, hogy magas a szemnyomásom, ezért zöldhályogom van, vagy azt hogy zöldhályogom van, ezért magas a szemnyomásom.

Remélem érthető voltam.

Tudom, ezt meg tőle kellett volna megkérdezném, de csak itthon olvastam a papírt


2021. márc. 27. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Zöld hályog = glaucoma.


Szerintem az van.


De! Sokszor csak ra írnak a papirra egy BNO kódot, ami nem is a valóság,de anélkül nem adnak ki papírt.

Altalaban azért erre adnak vmi kezelést, annak ellenere hogy nem gyógyítható sajnos. Pl. Szemcsepp otthonra vagy visszahiv kontrollalni a szem belnyomast,injekcióra illetve egyeb vizsgalatokra.


Tudom hogy nehez elerni az orvosokat, de en megprobalnam telefonon felhivni,vagy emailt irni mostanaban es rakerdezni, mert még friss a talalkozas emlekezni fog rád. Később mar lehet nem, ha nem vagy gyakori páciense.

Azt szoktam amugy csinalni h felirom a kerdeseimet mielott telefonalok, mert a stresszben mindig elfelejtek vmit megkerdezni.

2021. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha kaptam cseppet vagy vmit tőle akkor arra ra lehet googlizni h milyen betegsegekre adjak. Lehhet szerepel közte a glaucoma.
2021. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kaptam cseppet (LaprosEP).

A doki néni azt mondta, hogy a rövidlátás miatt (-17 plusz cilinder) magas a szemnyomásom. Zöldhályog az csak említés szintjén került szóba (családban van-e valakinek).

A jelentésben szerepel a glaucoma szó. De nem mondta, hogy nekem az lenne.

2021. márc. 27. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A magas szemnyomas csupan tunete LEHET a glaukomanak. Kell latastervizsgalat es OCT vizsgalat h kimondjak tenyleg glaukoma e. Van olyan eset, ahol magas a szemnyomas de nem alakul ki a glaukoma, pl. en is evek ota jarok vizsgalatokra, de nekem gyogyszert a dokim meg nem adott. Persze errol megoszlanak a velemenyek, mert ha elkezdessz veszteni a latoteredbol, azt nem kapod sose vissza. Ezert sok orvos mar rogton cseppet ad. Engem sok orvos latott mar kb fele-fele aranyban volt aki mar gyogyszerezne, masik fele csak a rendszeres kontrollt javasolja. Hozzateszem nekem a legutobbi vizsgalatokon pl mar nem is volt magas a szemnyomasom, hanem teljesen normalis volt.
2021. márc. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!