Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek mi a véleménye, tapaszta...

A§Vi kérdése:

Kinek mi a véleménye, tapasztalata a kékfény szűrős dioptria nélküli szemüvegekről?

Figyelt kérdés
Már pár éve észrevettem hogy néha, inkább nyáron nagyon bevérmesedik a szemem. Akkor gondoltam, hogy a strandolastól , naptól lehet. Na azóta ez sokat romlott, jelenleg 20 éves vagyok. Volt hogy 10 napig karanténban voltam egy hotelszobában, sokat filmeztem online egyetem, telefonozás egész nap. Szóval figyelmes lettem rá, hogy a sok telefonozás, laptopozás után estére elég vérmes lesz a szemem (főleg az egyik , annak is a belső fele), ha tágabbra nyitom a szemem akkor ott nem vérmes, vagyis csak ott vérmes ahol a nap során fény érte. Valamint szárazság szúrós érzés is társul ehez. Telefonomon is laptopomon is már nagyon rég be van állítva a kékfény szűrő(majdnem maxra húzva), de így is tapasztalom ezen tüneteket. Szerintetek segíthet ezen egy kékfény szűrős szemüveg? Van értelme így is ,hogy a képernyőn van állítva szűrő? vagy csak pénzlehúzás? Nem volt még lehetőségem ilyent kipróbálni, ezért lennék kíváncsi a tapasztalataitokra.
2021. ápr. 28. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
A vérmes szó az teljesen mást jelent.
2021. ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem lehet, hogy szimplán csak kiszáradt?

2021. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Igen tudom, viszont mi Székelyek ezt így használjuk. Elnézést, remélem így is megértetted a lényeget.


2.Hát nem tudom, mivel ez évek óta gyakran előfordul, szoktam műkönnyet is használni olyankor(mondjuk, hogy hetente 1x fordul elő)

2021. ápr. 28. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább csak szárazság lesz.

A Kékfénytől inkább fájna a szemed, fejed és nem tudnál aludni.

2021. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
A kékfényszűrés csak egy nagy parasztvakítás. Az ég is kék.
2021. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
5: tudod te egyáltalán, hogy miről beszélsz?
2021. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Igen, én figyeltem fizikán, hogy mi az a fény, és mitől látszik valami bizonyos színűnek. Megnyugtatlak, azok a fotonok nem hordozzák azt az információt, hogy ők honnan érkeztek a szemedbe.
2021. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!