Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van lézeres szemműtére lehetős...

Van lézeres szemműtére lehetőség, ha a dioptriám meghaladja a felső kezelési határt?

Figyelt kérdés

Most leszek 18 éves, -10-es a dioptriám. MÉG nem haladtam meg a felső kezelési határt (a -12-t), de úgy érzem, megfogom. Egy éve sincs amikor utoljára csináltattunk szemüveget nekem, akkor is egy egésszel nagyobbra kellett váltani... na és már megint alig látok. Nem tudom elolvasni a táblákat, rendszámokat stb., újra homályosan látok.

Még biztos kell kb. 7 év hogy beálljon a szemem egy adott dioptriára, de addig biztos sokat fog romlani... főleg ha ilyen ütemben romlik, mint most. Mondjuk lehet soha nem áll meg, dédpapámnak volt ilyen rossz a szeme, ő az utolsó éveiben már szinte csak a színeket látta, szemüveggel meg anélkül is.


Mi történik az ilyen esetben? Van valami másra lehetőség? Nekem még az is megfelelne, ha a látásom nem is lenne tökéletes, de legalább 5-6 dioptriával kevesebb lenne. Lehetséges hogy ilyenkor is elvállalják a szemműtétet? Feltéve hogy a páciens beleegyezik abba, hogy továbbra is szemüveget hordjon.



2021. ápr. 28. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyi dioptriát tudnak neked "lecsiszolni" amennyit a szaruhártyád enged. Kérdezd meg a Sasszemklinikát mik a lehetőségek ők a legtapasztaltabbak itthon és velem is nagyon korektek voltak
2021. máj. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a sasszemklinika csak -6 -ig tudja, míg a Budai -12 -ig.


nézzd meg a googleban h az emberi szem kb 23,25,de akárr 30 éves korában áll csak be egy adott dioptriára de sok olyan van akinek sohase.


nekem is mindig romlott a látásom, mígnem elkeztdem szemcaeppeket használni, szemkapszulakat szedni s halat enni. aztán hírtelen mindkét szemem minden évben egy teljes dioptriát javult. ezt tanácsolom neked h te is csináld ezeket.

25 évesen -6 voltam, most 29 évesen -3. de nekem még nem állt be a dioptriám teljesen. még egy kicsit, egy negyeted kell javulnia a bal szememnek s utánna már műrhető.

nem ajánlom a sasszemet. én is hittem benne s 5 évig mindig mentem h mikor lesz mutheto a szemem. mondták h mutheto, de volt valami a jobb szememben amit mondtak, de nem akartak elmagyarázni s igy nem mertem s jol tettem. a budainál mondták meg stb. mutheto, de jobb ha olyannál csinaltatom ahol mindent reszletesen elmondanak s - 12-ig mutenek.

ne stresszelj, ne légy depressziós, ne aggódj.

a pozitiv gondolkodás is sokat segít.utánna is olvashatsz h tényleg az ember a gobdolataival az idegrendszerét befolyásolha s sokszor a látásét is.

de tudok ojat akit -18- as szemmel műtöttek tökélyre s nem hord szemcsit.

2021. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

ja s tanácsolom h menj el a sasszemhez is s a budaiba is h megvizsgáljanak s az alapján adjanak neked lencsét. én is ugy csináltam. minden évben elmentem a sasszemhez, kaptam róla papírt, elmentem a közeli optikushoz és odaadtam a papírokat h az alapján vizsgáljanak meg. de a budait jobban elismerik.


mindenképpen orvossal csináltasd a vizsgálatot, tehát fizess érte. akinél nem kell fizetni az nem orvos s kontár. volt h ingyenesre mentem s prizma lencsét akart rámerőltetni. a ballal minden kicsi volt, a jobbal pedig minden nagy. még jo h visszakértem a pénzem s kiálltam magamért stb. majdnem egy életre szét b@szt@k volna a látádomat.


még egy jótanács!!!

csak alaplencsét kérj!!!

ne hagyd h rádtukmáljanak mindenféle plussz réteget s így minőség úgy minőség így jó a szemnek úgy jó a szemnek suövegeket.

volt h nagyon drága speckó rétegeset vettem stb. rohadtúl égette a szemeimet s romlott is akkor 2 teljes dioptriát mindkét szemem.

nagy becsapás minden!!!!

2021. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

"még egy jótanács!!!


csak alaplencsét kérj!!!"


Te nem vagy normális?Mit lencsézel itt össze vissza?lézeres szemműtétre nem az kíváncsi aki szemüveget akar venni!idióta...

2021. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!