Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha rosszul mérték be a szemem,...

Ha rosszul mérték be a szemem, akkor visszautasíthatom az új szemüveget?

Figyelt kérdés

A régi szemüvegem dioptriáját már nem is tudom, olyan régóta meg van, nem is romlott a szemem azóta nagyon, legfeljebb egy picit, csak szerettem volna egy új keretet, egyúttal egy új látásvizsgálatot. A kontaktlencsém -3,75 mindkét szememre, amiben tökéletesen látok, a szemüveg is ehhez hasonló lehet, csak az nem olyan eles, mint a kontaktlencsém.

Vision Expressben ehhez képest -5,25 és -5,75-re mérték be a szememet, ami szerintem túlzás. Majdnem 2 dioptriat nem romlott a szemem, mert azt már nagyon is érezném, sokkal homályosabban látnék, ráadásul a cilindert is plusszosra mérték be, miközben minuszos cilinderem van.

A "szakértő" nő 2 perc alatt lezavarta az egész vizsgálatot, félek, ha kész lesz a szemüveg, olyan éles és rossz lesz, vagy épp homályos a rossz cilinder miatt, hogy vissza kell majd utasitanom. Én hülye nagy naívan bíztam a szakértelmükben és nem akartam ott balhézni, hogy ennyire elrontották, de utólag lehet el kellett volna állni az egésztől.



2021. máj. 5. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha felvennéd inkább rosszabbul látnál minthogy segítene
2021. máj. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A látásvizsgálat nem tart tovább 2 percnél, és a szemüveg általában erősebb a kontaktlencsénél, mert messzebb van a szemtől.

Elképzelhető hogy ilyen erős szemüveg kell, de ha mégsem akkor nyugodtan megmondhatod, hogy ez nem jó, és nem veszed át.

2021. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a szemüvegem adatait. Ezt még szemorvos irta fel nekem 2016-ban.

Mindkét szemem -3,75 (akárcsak a kontaktlencsénél), a cilinder pedig -1 és -1,5.

Mivel tényleg romlott valamennyit a szemüveges látásom, így siman lehet olyan -4/-4,5 körül, de hogy majdnem -6 legyen az kizárt.

2021. máj. 5. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb fénytörés az -4,75, illetve -5.

Az új mérés -5,25 és -5,75, fél, illetve háromnegyed dioptriával rosszabb.

A legjobb fénytörésed -3,75 és -3,75, amit el lehet érni a legrosszabbról 1,5, illetve 2 cilinderrel.

Majd próbáld fel a szemüveget, és akkor döntsd el, hogy jobb-e!

2021. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül mi lett?
2022. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!