Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy rosszul...

Lehetséges, hogy rosszul mérték le a szemem?

Figyelt kérdés
Az van, hogy voltam egy optikában mivel uj keretet akartam nézni...sokat fajt a fejem es gondoltam akkor mar ki is vizsgáltatom. Egyébként évek óta -5ös mindkét szemem de a doki úgy állapította meg, hogy a bal szemem -5,25 lett es -0,50 cyl. ez nemtudom mit jelent csak akkor figyeltem fel rá mikor már kijöttem és hazafelé olvastam a papírt... meg is kaptam az új szemüvegem de annyira rossz benne lenni hogy fuh... szédülök benne, rossz a komfortérzetem... tehát nagyon nagyon rossz... mi lehet a baj szerintetek? menjek vissza és reklamáljam meg? vagy várjak vele hátha megszokom? nemtudom.. már arra is gondoltam, hogy rosszul mérte le a szemem és erősebb lett mint ami volt .. köszönöm a tanácsokat előre is

2015. dec. 17. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy pár napot érdemes próbálgatni, reggel pihenten kezdeni a szemüveg viselését, ha nem javul a probléma, akkor vissza kell menni, és elmondani mi a panasz. A legtöbb helyen a saját vizsgálatukra garanciát vállalnak, az az kicserélik a lencsét ingyen, ha ők hibáztak.
2015. dec. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogyan mérték?

El nem tudom képzelni, hogy 5% eltérést precízen ki lehet mérni egy 10 soros olvasótáblával például.

-0,25-nél még a fáradtság vagy a nem megfelelő megvilágítás is jobban befolyásolja a leolvasáskor.

Úgyhogy az is lehet, hogy -4,5 vagy -5,5.

2015. dec. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!