Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Közelre +0.5, távolra -0.5...

Közelre +0.5, távolra -0.5 dioptriát mértek. Amikor nem dolgozom (számítógép, nagy monitor,90cm-re), nem kell a szemüveg, gép előtt viszont érzem, hogy kellene (csillogónak és elmosódottnak látom a betűket). Milyen szemüveg lenne erre jó?

Figyelt kérdés
Tavaly rábeszéltek egy progresszív szemüvegre, ami a csillogást és elmosódottságot megszüntette, de ha rajtam van, estére mégis jobban elfárad a szemem, mint amikor anélkül dolgozom, ezért inkább nem hordom.

2018. márc. 18. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem csodálom. -0,5-re egyáltalán nem kéne szemüveg, ahogy +0,5-re se. (Közelre egyébként +1,0 a szemed, csak a -0,5 felet kompenzál).
2018. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na akkor nekifutok még egyszer: nekem nem olyan szemüveg kell, ami nagyít vagy kicsinyít, hanem olyan, ami a csillogást és az elmosódottságot javítja meg.

Már 2 szemüvegboltban voltam és próbáltam ezt elmagyarázni, de mindenhol reflexből elkezdték nekem eladni a 70e ft-os ilyenolyan szuper progresszív lencséjüket, és amikor mondtam, hogy nekem nem ez kell, akkor azt mondták, ne hordjak szemüveget ha nem akarok.


Gondoltam azt is, elmegyek egy rendes szemorvoshoz, de az SZTK-ban 6 hónapra előre adnak időpontot...

2018. márc. 18. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!