Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Közelre +0.5, távolra -0.5 dioptriát mértek. Amikor nem dolgozom (számítógép, nagy monitor,90cm-re), nem kell a szemüveg, gép előtt viszont érzem, hogy kellene (csillogónak és elmosódottnak látom a betűket). Milyen szemüveg lenne erre jó?

Tavaly rábeszéltek egy progresszív szemüvegre, ami a csillogást és elmosódottságot megszüntette, de ha rajtam van, estére mégis jobban elfárad a szemem, mint amikor anélkül dolgozom, ezért inkább nem hordom.

Keress kérdéseket hasonló témákban: számítógép, szemüveg

2018. márc. 18. 19:29  Privát üzenet  

A válasz
Nem csodálom. -0,5-re egyáltalán nem kéne szemüveg, ahogy +0,5-re se. (Közelre egyébként +1,0 a szemed, csak a -0,5 felet kompenzál).

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2018. márc. 18. 21:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na akkor nekifutok még egyszer: nekem nem olyan szemüveg kell, ami nagyít vagy kicsinyít, hanem olyan, ami a csillogást és az elmosódottságot javítja meg.

Már 2 szemüvegboltban voltam és próbáltam ezt elmagyarázni, de mindenhol reflexből elkezdték nekem eladni a 70e ft-os ilyenolyan szuper progresszív lencséjüket, és amikor mondtam, hogy nekem nem ez kell, akkor azt mondták, ne hordjak szemüveget ha nem akarok.

Gondoltam azt is, elmegyek egy rendes szemorvoshoz, de az SZTK-ban 6 hónapra előre adnak időpontot...

# 2/2Időpont 2018. márc. 18. 22:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Létezik monitor barát szemüveg?
Létezik-e olyan védő szemüveg, aminek használatával napi 8-10órás gép használatott csak 1 órának érez az ember szeme? (10ezer ft-on alúl, max 14ezer) Kezdő informatikus vagyok....
A sok tanulás mennyire játszik szerepet, abban hogy valaki rövidlátó lesz?
Monitor okozta migrénes fejfájás, szemfájás esetén melyik műkönny, monitorszemüveg a legjobb vagy más ötlet?
A gépezéstől mennyire romlik a szemem?
Ha sötétbem telfonozok vagy gépezek az a szokásosnál jobban rontsa-e a szemeimet?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!