Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy lehet ilyen magas dioptriám?

Hogy lehet ilyen magas dioptriám?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy az optikában mérték be rosszul vagy sem, de nem értem hogyan lehet az, hogy az új szemüvegemben (-5.25 és -5.75 dioptria, +1 és +1.5 cylinder, 90 fok) csak picit látok élesebben, mint a régiben (-3.75 mindkét szemen, -1 és -1.5 cylinder, 180 fok).


Nem romlott 2 dioptriányit a szemem, mert szerintem akkor a régiben is rosszabbul látnék, leginkább csak új keretet szerettem volna, ezért is volt furcsa, hogy ilyen magasat mértek be, ráadásul a cylinderből is plusszos lett.

Most az új szemüveg élessége kb pont olyan, mint a kontaktlencsémé, amit kb. 6 éve használok már és nem romlott semmit. Ez szintén -3.75-ös -0.75 és -1.25 cylinderrel. Csak épp az új szemüveggel sok más baj is van (torzít, széleken homályos, szédít) így vissza kell vigyem.


Szerintetek méressem be egy szakorvossal is?



2021. máj. 11. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Az optikában is szakorvos mérheti be szerintem a szemed. De persze ha téged megnyugtat akkor menj el egy másikhoz
2021. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

1. válaszoló: van, ahol tényleg szakorvos vizsgál, de van ahol csak optometrista. A szakorvos elvileg megbízhatóbb.

Kérdező: én biztosan elmennék egy másik szakorvoshoz.

2021. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A két érték közel azonos, csak az egyiknél +-al írták fel a cilindert a másiknál -al.

Az "új" szemüveged -os cilinderes felírással (hogy össze tud hasonlítani): -4.25 Cyl: -1 a másikon -4.25 Cyl: -1.5 ez a korábbival összehasonlítava 0.5 eltérést jelent (-3.75->-4.25). Egyszerű a megoldás ugyanazt a cilinder értéket két féle rendszerben is fel lehet írni (csak akkor a szögben is kell 90 fok eltérésnek lenni mintahogy itt láthatóan az is van). Hogy ez miért nem egységes azt nem tudom. De van aki így szereti van aki úgy.

2021. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!