Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek, így láttok?

Szemüvegesek, így láttok?

Figyelt kérdés

Az elképzelésem, hogy egy szemüveges ember pont annyira lát rosszul a szemüvege nélkül, mint amennyire én rosszul látok az ő szemüvegével.


Ez vajon így van?


Előre is köszi! :)



2021. máj. 20. 03:20
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Igazából lényegében jól gondolod. Ugye az egészséges szemnek van egy fénytörése, ami éles képet hoz létre. Ha a fénytörés megváltozik, akkor viszont életlen kép keletkezik, ami lehet távollátás (a retina mögött lesz a kép, mert lecsökkent a fénytörés, pluszos, nagyítós szemüveg kell) vagy rövidlátás ( a retina előtt lesz a kép, mert megnövekedett a fénytörés, negatív, kicsinyítős szemüveg kell). Ha tehát mondjuk te egészséges szemmel felveszed a rövidlátó szemüvegét, akkor úgy fogsz látni mint egy távollátó, mert a mínuszos szemüveg lényegében lecsökkenti a fénytörést. Fordítva ugyanez.


Egy általános iskolai biosztanár.

2021. máj. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

A szemüvegesek elsöprő többsége rövidlátó, kicsinyítős szemüveggel. Te egy nagyítóba nézz bele.


A fordított esetet viszont nem fogod tudni kicsinyítős szemüveggel eljátszani, ugyanis a 99%-uk (olvasószemüveg) nem fénytörési problémára használja, az ég világon semmi baja olyan értelemben a látásával, nem kisebbet lát, hanem egyszerűen nem bír már közelre fókuszálni, mert elöregedett a szemizma (kb. 45 év felett). Nézz távolba, és úgy tolj magad elé egy könyvet, hogy közbe továbbra is távolba nézve tartod a szemed.

2021. máj. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
#2 nee..te tényleg abban a tudatban élsz, hogy egy rövidlátó kicsinek látja a dolgokat, egy távollátó pedig nagynak?🤣A mínuszos szemüveg valóban kicsinyít, a pluszos nagyít, de ennek semmi köze a látáshoz, nekem elég rossz a szemem, -9, de mindent ugyanakkorának látok, mint egy egészséges, csak nagyon homályosan, elmosódottan. Minél rosszabb a szeme valakinek, annál homályosabban lát, vagy közelre, vagy távolra, de mondom, a méreteket ugyanakkorának látjuk, mint szemüveggel.
2021. máj. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom miért pontoztátok le a 2-est.

Tenyleg olvasószemüvegbe (tehát nagyító lencsébe) kell nézni annak aki egészséges szemmel rövidlátást akar szimulálni.

Nem veletlenül van + és - dioptria.

A rövidlátók szemüvege kicsinyítőlencse.

Próbáld csak ki mielőtt lepontozol valamit

2021. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

#3: a méreteket ujra kell tanulni minden szemüvegnél.

Nem véletlenül nem ajánlják, hogy hazakocsikázz az uj szemüvegedben az optikából.

Máshogy görbíti a teret és igen kicsinyít/nagyít, de az agy ezt pár nap alatt megtanulja és kompenzál.

2021. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

“nem kisebbet lát, hanem egyszerűen nem bír már közelre fókuszálni, mert elöregedett a szemizma (kb. 45 év felett).”


Azok a rövidlátók sem látnak kisebbet, akiknek nem öregedés miatt rossz a szeme. Én 7 éves korom óta rövidlátó vagyok, de ismétlem, mindent ugyanakkorának látok(kontaktlencsével), mint anélkül, csak élesen. Szemüveget 8 éve nem hordok, de emlékeim szerint azzal tényleg valamivel kisebbnek láttam dolgokat. Épp ezért ha belenézel egy szemüvegbe, nem biztos, hogy úgy látsz, mint én anélkül. Mert te abban lehet kisebbnek fogod látni a világot, míg én nem. Viszont a homályosság stimmel.

2021. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltétlen.

A legtöbb ember a 0(-nak hitt) dioptriájával jobban lát egy nagyon gyenge (pl -0,5-ös) szemüveggel, mint nélküle. Oka: a "normális" látás definíciója önkényesen lett megállapítva (a pont 5 méterről pont 1 ívperc)

2021. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Vagy a megállapítás óta lett egy kis evolúció.
2021. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem volt semmiféle evolúció, csak amíg mi szeretjük a kerek számokat, a természet nem.
2021. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!