Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kis szemtengelyferdulesem...

Kis szemtengelyferdulesem van. Mit tehetnek, hogy elmuljon?

Figyelt kérdés
Szoval csak alig latszik, de estere picit rosszab lesz.Egyszer megmutottek, egy ideig szemuveget is hasznaltam.Nem szeretnem, ha latszana.
2010. aug. 24. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szemtengelyferdülés


Mr. C. 30 éves, tisztviselő, a kezelés megkezdésekor tíz éve viselt szemüveget szemtengelyferdülés miatt. Problémája a szemgolyót körülvevő izmok egyenetlen összehúzódására, valamint a helytelen táplálkozásra volt visszavezethető. Ehhez járult még az is, hogy túl sokat dolgozott mesterséges világításnál. A szemüveg egyáltalán nem segített, sőt, a szembetegsége egyre erősödött, és így a szemüveget erősebbre kellett cserélni.


Ebben az esetben nem volt más megoldás: meg kellett változtatni az étrendet, és a szemizmokat rendszeresen kellett edzeni. Naponta háromszor végezte a tenyerezéses lazítást és a szemizom-gyakorlatokat. Este és reggel elvégezte a nyakizomgyakorlatokat, és gyakran spriccelte vízzel a szemét. Odahaza egyáltalán nem viselt szemüveget, anélkül olvasott, rendszeresen pislogva közben, gyakori lazításokkal. Javította az emlékezőtehetségét és a fantáziáját is úgy, hogy betűket vagy szavakat néz a már ismertetett módon.


Gyorsan javult a látása. Már befejeződött a kezelése, és szeme ismét normálisan lát.

2010. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha érdekel leírom a gyakorlatokat! egy próbát megér... de ha nem szeretnél semmi kockáztatni, akkor beszélj egy szemorvossal
2010. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen, erdekelne a gyakorlat! Elore is koszonom szepen.Szemorvosnal mar voltam, de a szemuveggel nem sokra mentem, es az is igaz, hogy nem szivesen hasznalom... :-S Ugyhogy nagyon orulnek, ha sikerulne maskepp javitanom rajta.:)
2010. aug. 24. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!