Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kislányom rövidlátó. Érdekelne...

Kislányom rövidlátó. Érdekelne hogy hogyan is zajlik ez a folyamat?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 éves lesz egy pár nap múlva. Sajnos a gyerek elmondása alapján Kiderült hogy nem jól lát. Másnap elvittük a doktornőhőz. Aki szem cseppet írt ki neki.

Az lenne a kérdésem hogy mi a folyamata ennek az egésznek.

Hiába olvasgatok az interneten sajnos nem tudok neki semmit sem mondani.

A doktornő azt mondta a szemcsep után derül ki hogy mit fogunk tovább csinálni.



2021. máj. 31. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Meddig kell csopogtetni a szemebe?


Hívd fel a dokit es kerdezd meg ot. O tud csak pontos informaciot adni. Gondolom mondta meddig kell cseppenteni. Ha mar nem kell, gondolom vissza viszed normal szemvizsgalatra, ott kiderul hogy kell e neki szemuveg es milyen.

2021. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

7 napig kell csepegtetni

8 nap reggel becsepegtettem és viszem vissza a dokihoz.

Az ez követő dolog érdekelne hogy mi szokott történni

2021. máj. 31. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Én rövidlátó vagyok. Rögtön szemüveget kaptam, nem volt szemcsepp meg ilyesmi. Nem fájdalmas a vizsgálat, a tábláról kellett betűket leolvasni, belenézni egy gépbe, meg egy keretben lencséket cserélgettek, aztán felírták azt a dioptriát, amivel jól láttam. A szüleim csiáltattak két szemüveget, az egyik tartalék volt, ennyi. Sajnos nekem 25 éves koromig minden évben romlott egy kicsit, így most mínusz 4es.
2021. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szem csepp a vizsgálat miatt kell. Fű de régen volt már. Emlékszem azzal a cseppel milyen rossz volt látni.

9 évesen kezdődött nekem is a rövid látás.

Most vagyok 24. Már -5 dioptriám van.

Több mint 10 éve használok kontaktlencsèt. Egy megváltás volt. Szemüveggel azért a látószelesseg leszűkül.


Nem jó dolog rövidlátónak lenni.

Amit az orovos ajánl azt tartsatok be. Ez sajnos mindig rosszabodni fog. Javulni magától nem fog.

Esetleg szemtorna ami talán megoldás lehet. De el kell fogadni szemüveg/kontaktlencse nélkül nem lehet meglenni.

Ajánlották annak idején a labda játékokat.


Én majd ha gyereket szültem megműtettem.

2021. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

7 napig csepegtettem a lányom szemét.

Ma vittem vissza az orvoshoz és lát mindent betűt így az orvosnő nem írt fel neki szemüveget

1 hónap múlva kell vissza vinnem kontrollra

Mindenkinek köszönöm szépen

2021. jún. 11. 23:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 évesen lettem szemüveges, nem volt semmiféle szemcsepp, szemvizsgálatra mentünk, a tábláról kellett betűket leolvasni meg belenézett a szemembe ilyen gépen keresztül, aztán felírt egy szemüveget. Ha valaki szemüveges/kontaktlencsét visel, érdemes évente járni kontrollra, vagy akkor, amikor érzi, hogy romlott a szeme, én is rendszeres látogató vagyok a szemészeten azóta. Javulni tényleg nem fog, legalábbis én nem láttam erre példát. Nekem lassan 8 éve írtak fel először szemüveget, akkor -0.50 volt, most meg már lassan sajnos elérem a -5.00-t. Ez nálam genetika is, a családban több szemüveges is van, de a telefon, számítógép, tablet folyamatos bámulása sem tesz jót. A kontaktlencse számomra is megváltás, tehát alapvetően a hétköznapokban elvagyok, lehet így élni, nem arról van szó, de azért néha macerás tud lenni, nyilván jobb jól látni.
2021. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!