Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem azt a lencsét kaptam a...

Nem azt a lencsét kaptam a szemüvegbe amit kértem és megszoktam. Megtehetem, hogy visszaviszem és kérem a cserét, vagy csak különbözetet kaphatom vissza?

Figyelt kérdés
Olyan lencsét kértem ami üveg és fényre sötétedő, ennek a lencsének darabja 28 ezer forint volt, de ez nem sötétedik. Több mint 20 éve ilyen szemüvegeket hordok, így nemigazán szeretnék sima színezetlent hordani. Még ha vissza is adják a különbözetet.
2021. jún. 19. 04:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizettél azért a lencséért, tehát én mindenképpen visszavinném és kérnék cserét.
2021. jún. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen én is ezt szeretném, csak gondolom nem szeretnék benyelni ennek a lencsének az árát.

Ennyire tortúrásan még nem csináltattam szemüveget pedig a 35 év alatt volt pár.

Kiválasztottam egy keretet, meg ki is fizettem egészségpénztárra, erre 1 hét után hívnak, hogy abba a keretbe nem tudják betenni az üveg lencsét. Választottam másik keretet, meg már adtak vissza pénzt, mert csak olcsóbb volt ami olyan. Még el sem készül, de már a pénztártól jött a levél, hogy utalták az árát az optikusnak, de nem kaptak szakvéleményt, melynek hiányában le kell adóznom a szemüveg árából. Ezt nekik kellett volna csatolni a számlával, de nem tették, és még ők voltak megsértődve, hogy nem szóltam. Máshol nem kellett, mert tudták a dolgukat. Na most meg ez. Elvileg 9- kor nyitnak, kiváncsi leszek mi szólnak, hogy reklamálok.

2021. jún. 19. 05:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Eléh amatőrnek tünik ez az optika - már bocsánat érte - nem ez az első hibájuk a leírásod alapján, Kérdező. Már a keretnél is érdekes, hogy kellett módosítani, amikor nekem csinálták, ajánlottak is akkor keretet (és nem utólag szóltak). Nyugodtan menj csak vissza hozzájuk. #1 voltam.
2021. jún. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kifejtés elolvasása előtt azt mondtam volna, hogy nem feltétlen, mert a keret csere miatt akár érezheted ezt. Nálad egyértelműen nem azt adták, amit kértél, egyértelműen kártalanítani kell,
2021. jún. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az első alkalomkor, mikor volt a vizsgálat, és kiválasztottam a keretet, akkor fizettem 103 ezret a szemüvegért, amiből csak a lencse 2x28 ezer forint, és 58 ezer a keret. Amit választottam másodjára, az viszont még olcsóbb is volt, ezért akkor a különbözetet ott helyben vissza is adta a hölgy. Tehát még az sem lehetett, hogy a drágább keret miatt olcsóbb lencsét adtak, mindezt a megkérdezésem nélkül. Tehát jelen esetben át is lettem verve, mint amikor egy szerelő olcsóbb alkatrészt épít be, de rágábbat számláz. csak itt látható a különbség.

Ha minden igaz hamarosan nyitnak és megyek, de ragaszkodni fogok a cseréhez.

2021. jún. 19. 08:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Most voltam az optikusnál, cserélik a lencsét, mert ők jól adták le a rendelést, csak a gyártó nem jót küldött. Gondolom akkor ráverik a költségeket azokra.
2021. jún. 19. 09:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy happy end a sztori vége, remélhetőleg most már megkapod a hőn áhított szemcsit. #3 voltam.
2021. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Iszonyat dolgokat képesek művelni. Nem is értem hogy képzelik.
2021. jún. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés. 2 hét után végre megkaptam a szeművegemet, végre a kért lencsékkel, de sajnos a tortúra még nem ért véget, mert a jobb lencse valamiért nem oké. Olyan szinten életlenül látok vele, hogy 2 méterről a kb 4 centis betű már durván életlen,a bal viszont tökéletes. Hétfőn mehetek megint vissza 🤬 . Elvileg rá tudnak mérni, remélem, hogy az jön ki, hogy most meg nem jó dioptriát küldött a gyár, mert a vizsgálatkor beállított lencsékkel direkt 1-1 szemmel is néztem a végén, és ott nem volt ilyen.

De lehet előbb elviszem egy másik optikushoz beméretni, nehogy azt kamuzzák, hogy ők jó lencsét raktak bele, és voltam a béna vizsgálatkor.

2021. júl. 3. 12:50
 10/10 anonim ***** válasza:
állj el a vásárlástól. Pénz vissza felejtsétek el egymást. ha nem akarják, vásárlók könyvébe leírsz mindent. ha azt se, békéltető testület, iparkamara.
2021. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!