Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse rendelésnél...

Kontaktlencse rendelésnél mikre kell figyelni?

Figyelt kérdés

15 éve hordok szemüveget és ez idő alatt még egyszer se használtam kontaktlencsét. Nem rég sikerült eltörnöm a szemüvegem és gondoltam kipróbálom a kontaktlencsét.

Ehhez kell valami külön kivizsgálás? Évente szoktam vissza járni szemészetre és nem tudom, hogy ott kell-e külön jelezni, hogy szeretnék kontaktlencsét használni szemüveg helyett.

Kontaktlencse rendelésnél úgylátom két dolgot kell kiválasztani, az egyik a dioptria a másik a görbület.

A dioptria az gondolom ugyanaz mint a szemüveg esetében viszont a görbületet nem tudom kiszedni az ambuláns lapból (vagy ahhoz külön vizsgálat kell?).



2021. júl. 11. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Külön kell meghatározni a kontaktlencse paramétereit és próbaillesztés is szükséges, hogy tényleg jól illeszkedik-e a szaruhártyára. Később, márkaváltás esetén ugyanúgy szükséges a próbaillesztés, ha nem akarod kockáztatni a szem egészségét.
2021. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Külön vizsgálat kell hozzá. Ott mindent elmondanak. Életed első kontaktlencséjét ne a netről rendeld.
2021. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bemész mondjuk az Ofotértbe vagy bármilyen más nagyobb szemüvegeshez, és elrebeged, hogy kontaktlencsét szeretnél életedben először. Vagy adnak egy időpontot vizsgálatra, vagy mondják, hogy akár azonnal is megoldható a dolog. Megvizsgálnak és kifaggatnak, hogy mire, hogyan használnád (esetedben ugye minden nap egész nap, de persze van olyan is, aki csak sportoláshoz, vagy akármi). Aztán megmondják, hogy neked ilyen dioptria kell olyan görbülettel, a használat alapján meg pl. havi lencse, és mivel pont akció van belőle, ezért az X márka lehet a befutó. De te döntesz, akár eldobható lencsét is választhatsz, csak az ugye drágább.

Aztán (illetve még a döntésed előtt) jön az a dolog, hogy adnak próbalencsét, ezt ők helyezik fel, azzal is ugye látásvizsgálat, meg legyen bent pár órát, hogy bírja-e a szemed. Ha nagyon jó a hely, akkor adnak egy hétre való lencsét, kiokítanak a használatára, aztán egy hét múlva menj vissza, hogy jó-e, kényelmes-e a mindennapokban, illetve megint megvizsgálnak, hogy van-e szemszárazság vagy valami, és csak ezután jön a konkrét vásárlás.

2021. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a dioptria nem feltétlen ugyanaz, mint a szemüvegnél. Ez sima fizika, a lencse ugye közelebb van a szemedhez, ezért általában kisebb dioptria is jó lehet.
2021. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Ofotért az egyik legrosszabb, én inkább egy magánoptikát ajánlanék, ahol nem erőltetik rá az átmárkázott kontaktlencséjüket. Bár nem tudom merrefelé lakik a kérdező, de biztosan van náluk is ilyen hely.
2021. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!