Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ismerős az érzés, szemüvegesek?

Ismerős az érzés, szemüvegesek?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy szemüvegben mindent egyetlen térben látni.(távolra látót hordok) Míg pl szemmel pontosan meg tudom határozni valaminek a távolságát, addig szümevegben olyan a kép akár a tévében, minden egy síkban van legalábbis így érződik. Pl:a tárgyak elhelyezkedését csak abból lehet meghatározni, hogy melyik takarja a másikat.


Kicsit romlik szemüvegben a térlátás is. Az egész olyan mintha kiesne egy érzékszerv:D


Valaki hasonló tapasztalat? :D

Aki érti, mert nyilván tapasztalta lenne hozzá pár kérdés.


Ezt mi okozza pontosan?

Ez minden esetben a szemüveg velejárója?

Miben korlátoz téged ez szemüveg viselése közben?

Zavar, vagy teljesen megszokható?



2021. júl. 28. 02:06
 1/6 anonim válasza:

Én még soha senkitől nem hallottam ilyen jelenségről szemüveggel kapcsolatban.

Mennyi ideje hordassz szemüveget? Mert amikor én elkezdtem szemüveget hordani tényleg kicsit bezavart, bár a térlátásom akkor se romlott le ilyen drasztikusan.

2021. júl. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van térlátás, de azért nem az igazi. Ha vastag keretes a szemüveg akkor főleg rossz, sokat kitakar, ráadásul a periférikus látásodban ami van, extrán homályos. Fél éve lassan hogy megműttettem a szemem, a legnagyobb érv mellette amit tudok most mondani, hogy tudok napszemüveget hordani végre. :D De amikor nem kell, akkor is jobb így. Nem olyan extra élmény, ennek ilyennek kellene lennie alapból.
2021. júl. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jó a térlátásod?
2021. júl. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1-es! március óta hordok kb, soha nem volt semmilyen gondom vele, vékony, a szemem sem drasztikusan rossz. Nem hiszem, hogy a lencse torzít ilyen mértékben. Mint írtam, olyan mintha filmet néznél, nem érzékelni azt a térhatást, amit a valóság ad. Egyébkent nem zavaró a hétköznapokban, mert cserébe tökéletesen részletesen látok, viszont vezetésnél kellemetlen vagy színházban, olyan szitukban, ahol lényeges térérzékelés. (látni látom persze, csak nem érzékelem mintha 2D-ben néznék filmet 🥴)
2021. júl. 28. 03:37
 5/6 ABORG ***** válasza:
nekem nem volt ilyen problemam, talan elkene menni szemeszhez mielott elut egy kocsi lol
2021. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is ki kell ezt vizsgáltatni. Vagy nem jó a térlátása vagy rossz valamelyik dioptria.
2021. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!