Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Félhomályban nehezen látok?

Félhomályban nehezen látok?

Figyelt kérdés
Egy ideje feltűnt, hogy mikor este fele vagy hajnalban ilyen fél homály van, szürkeség. Ahol kevés lámpa is van ott annyira nem látok. Pl. most az ajtóból néztem ki, semmi lámpa, csak néhány, csak a fák árnyékait látni és úgy az esti ég megvilágít néhány dolgot, itt feltűnt, hogy minden elkezd besötétedni és káprázni. Konkrétan besötétedett előttem kicsit a látótér. Már a csillagokat az égen se látom úgy mint korábban, most még szép tiszta ég volt. Pedig világosban semmi gond nincs. És ez úgy hogy ugye nem épp mély álomból keltem és úgy kómás a látásom is, de pl.hajnalban, ébredés után ott is feltűnik néha, hogy így szürkeségben mintha magam után többször húznám a kezemet, vagy bármi körvonala többszörösödik mikor ide oda nézek, és ez nem csak ébredés után közvetlen. Nyilván megyek szemészethez, de kíváncsi lennék itt van e olyan aki sejti mi bajom lehet ezekből. Nappal meg világosban semmi gond nincs, szemüveges vagyok de a látásom jó vele több éve. Félhomályban egyszerűen azt érzem már, hogy megvakulok és nehezen látok pedig korábban azért tisztán láttam mindent, úgy mindent hogy nem sötétedett be a látásom majdnem. 24n

2021. aug. 20. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de a leírásod alapján farkasvakságra tippelnék. Annál van az, hogy féhomályban rosszul látnak. Ha jól tudom, akkor az A-vitamin hiánya okozza, de majd a szemész úgy is jobban tudja.
2021. aug. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge rövidlátás is lehet az oka.
2021. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon komoly szemproblémákra is utalhat, jobb félni, mint megijedni, mindenképp keress fel szemészt!
2021. aug. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!