Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha sokat olvasom félhomályban...

Ha sokat olvasom félhomályban elromolhat a szemem?

Figyelt kérdés
Esténként szoktam félhomályban olvasni de nem akarok szemüveges lenni... inkább nem kéne akkor? Vagy ez csak akkor érvényes ha közel is tartom? Ha még is mindig így olvasok akkor milyen gyorsan romlik?

2018. jan. 6. 16:49
 1/3 szamo77db ***** válasza:
100%
Elromolhat, ez biztos! Miért kell félhomályban kínlódnod, miért nincs rendesen megvilágítva, amit olvasol? A közeltartás szerintem nem használ. Hogy milyen gyorsan romlik a szemed, azt nem tudom megmondani!
2018. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Sajnos elromolhat, mert erőltetned kell félhomályban a szemed, még ha te nem is érzékeled ezt.

Én is így jártam, -1,0 és -1,5 dioptriával indultam, 1 év múlva -3,75 és -4,5 dioptriát kaptam, 3 szemész is megvizsgálta hitetlenül, hogy ritkán látni ennyire súlyos váltást :(

2018. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
van ilyen könyvjelző vagy olvasólámpa amit a könyvre raksz amit olvasol és már nem is kell félhomályban olvasnod szuper találmány
2018. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!