Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg direkt elrontják a...

Tényleg direkt elrontják a szemészeten az ember szemét?

Figyelt kérdés

Az optomeristák meg szemészek direkt rontanak a szemen a szemüveg/kontaktlencse biznisz miatt?

Szerintem ebben van valami mert még a legjobb szeműnek is minimum egy 0,5 ös szemüveget felírnak.

Ott vannak gépeik ki tudja, lehet tudnak vele rontani a szemen.

Pl. Amikor erős fénnyel belenéz a szemedbe vagy ilyen lézeres mérővel nézi.



2021. szept. 2. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%

Nem hinném...

De akkor ne menj szemészetre...

2021. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem is megyek nem akarom hogy tönkretegyék a szemem
2021. szept. 2. 21:19
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Atya úr isten
2021. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Teged sem az eszedert szeretnek, az mar biztos.
2021. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Annak oka van, ha fénnyel belevilágítanak. Nekem belement egy apró idegentest a szemembe és máshogy nem lehetett látni, olyan vörös volt. Ha benne hagyják, bele lehet vakulni, most akkor mit lehet csinálni? Nem jött ki magától. Meg ha pl. retinaleválás van, akkor inkább derítsék ki és műtsék meg, minthogy megvakulj teljesen. Nyilván nem jó a szemnek az a direkt fény, szürkehályogot okozhat, de azzal akár évtizedekig még ellátsz, míg az ideghártya leválással mondjuk, soha többé. A szemüveget meg nem muszáj kiváltani, nekem - 0.5ös kéne, de mivel egész életemben így láttam, ehhez szoktam, így nekem az túl éles látás, nem kell, nem vezetek járművet, nem esek orra az utcán fél dioptria rövidlátással. Ha komoly baj van, azzal el kell menni.
2021. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Inkább arról van szó, hogy minél több cuccot el akarnak sütni.
2021. szept. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
2021. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Néha elgondolkozok, hogy mi jár az emberek fejébe...


Ez pl. éppen olyan, hogy egy orvos először egy gyengébb gyógyszert ír fel, és utána a jót, mert a biznisz miatt.

Én örököltem a távollátást.(Igen, nem a számítógép meg a tv miatt károsul meg a szemünk. Ismerősőm, aki ezt tanulja mondta.) Jelenleg -5,5 és -6-os a szemem, de -1 és -0,5-tel kezdtem, és már akkor volt, hogy rendszeresen fájt a fejem ez miatt és homályosan láttam.


Nem tudom hány éves vagy, de ha nem kell szemüveg, akkor nem adnak. De eldöntheted, hogy akorod hordani vagy nem. Senki sem kényszerit rá.

2021. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Az még lemaradt, hogy nekem személy szerint javult a szemem a kontaklencsétől. Nagy változás nyilván nem inkább minimálisan, de én a kis válozásnak is tudok örülni.


#8-as voltam.

2021. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
A rossz szemüveg nem rontja a szemet, de az sem hinném, hogy szándékos lenne.
2021. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!