Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg direkt elrontják a...

Tényleg direkt elrontják a szemészeten az ember szemét?

Figyelt kérdés

Az optomeristák meg szemészek direkt rontanak a szemen a szemüveg/kontaktlencse biznisz miatt?

Szerintem ebben van valami mert még a legjobb szeműnek is minimum egy 0,5 ös szemüveget felírnak.

Ott vannak gépeik ki tudja, lehet tudnak vele rontani a szemen.

Pl. Amikor erős fénnyel belenéz a szemedbe vagy ilyen lézeres mérővel nézi.



2021. szept. 2. 21:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

8-as

Ahhoz képest, hogy örökölted, meg lencsét hordasz gondolom nem 2 napja, még azt sem tudod, hogy nem a távollátást, hanem a rövidlátást örökölted.

2021. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem a géppel rontanak, hanem azzal, hogy túl erős szemüveget irnak fel.

A gep csak beméri, de utána próbalencsékkel ugyanúgy olvasni kell a tablát, mint a szemorvosnál, szóval az optikuson múlik a végeredmény.

2021. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#11-es

Bocsánat, hogy emberből vagyok, mert néha én is tévedek. Igen, összekeverem mindig ezt a két szót, mert nekem valamiért, úgy egyértelműbb, hogy amelyik szó oda nem látsz jól.

Rossz szokás.

2021. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%
Ja, biztosan. Ha gyenge, akkor nem látsz vele jól, ha erős, akkor szintén nem látsz vele jól. Szerinted hogyan tudnának direkt rosszat felírni, ha egyszer nem látsz jól vele?
2021. szept. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%

14-es.

Ez nem így működik. Nincs olyan egzaktul, hogy "jól lát". Az olvasótáblás mérés feltételei önkényesen megállapított értéken nyugszanak, nevezetesen, hogy az emberi szem felbontóképessége pont 1,000 ívperc és ez mindenkire igaz. Nem 0,982 vagy 1,006, pont 1, mert a természet ilyen okos. Ja, nem is.

Ebből kifolyólag 0-s szemen is lehet javítani, vagy ami ugyanez, nem 0-sra túl erőset felírni.

2021. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én tompalátást örököltem, azaz magas pluszos dioptriát gyerekként, ezért 6 éves koromtól vittek szemészetre, és akkor kaptam meg az első szemüvegemet, és így ment tovább egészen 14 éves koromig, amikor tökéletes lett a látásom, és örökre eldobhattam.

Ha a szüleim nem vittek volna el időben, és gyerekként nem értettem volna meg a rendszeres viselés fontosságát (csak alvásnál és fürdésnél vettem le), akkor úgy jártam volna, mint a nagynéném, aki gyerekként ráült a szemüvegére, hogy ne kelljen hordania, és mára az egyik szemével csak foltokat lát.

Amint már említettem, mára tökéletes a látásom. Anno rengeteget zaklattak, mert “pápaszemes gyökér” vagyok, de meg lett az eredménye, mert 8 éve nincs szükségem dioptriára, nem is romlott, míg a korábban szemüveg nélkül menősködő iskolatársaimnak sorra írják fel.

2021. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#16 vagyok: Ebben természetesen közrejátszott az is, hogy jó szakembereket találtunk, nem kóklerek tömkelegét (amiből, igen, az orvosok között is van rengeteg).
2021. szept. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#15 Tesztábrákkal gyönyörűen meg lehet állapítani, ha valami túl van élesítve vagy épp ellenkezőleg, kellene még rá dioptria. A gagyi optikákban erre nem szentelnek időt, mert ott amit a gép kidob, azt adják. De ettől még nem jelenti azt, hogy szándékosan készítenek rossz szemüveget. Inkább a hozzánemértés következménye a nm megfelelő szemüveg.
2021. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez nekik miért érné meg? Ugyanannyiba kerül a -2 meg -3 lencse is.
2021. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Érdekes. Én nem látok messzire és se a vérszerinti apám, sem annak a testvérei sem a nagymamám nem látott messzire. Nem tudom ez rövid vagy tavollátas.
2021. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!