Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Tudnátok...

Kontaktlencsések! Tudnátok segíteni pár dologban? (kontaktlencsevásárlás, folyadék)

Figyelt kérdés

Az ofotértben vettem eddig a kontaktlencsém, de úgy vettem észre online olcsóbban jönnék ki. Viszont a megrendelésnél nem vagyok száz százalékban biztos abban, hogy melyik szám mit jelez (görbület, dioptria stb.). Ha minden igaz tórikus lencsére van szükségem.

Itt van egy pár kontaktlencsém doboza, ezen vannak az adatok. A bal szemem rosszabb. Megtudnátok ezek alapján mondani, hogy melyik a jobb szemem, melyik a bal, valamint mik az adatai a számok alapján? [link]

Ezen kívül úgy tudom ezt a fajta lencsét egész nap lehet hordani, ha tudtok mondani olyat, ami ugyan így sokáig hordható, online alternatívája ennek a fajta lencsének nagyon megköszönném!

Valamint a dm-ben kapható folyadékokat is lehet használi ilyen fajta lencséhez? Az ofotértben nagyon drága (3+ezer forint), dm-ben viszont már ezer valahányszáz forintért is lehet venni, inkább azt venném.

Nagyon köszi előre is!



#rendelés #folyadék #kontaktlencse #kontaktlencse folyadék #online kontaktlencse #kontaktlencse rendelés
2021. szept. 7. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Szemcseppnek én azt a folyadékot használom, amiben a lencsét is tárolni kell 😊 kb 700 ft egy nagy flakon, a szemcsepp meg kicsi és jóval drágább...
2021. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mármint én is a tároló folyadékra gondoltam, hogy a dm-esek is jó alternatívák-e az Ofotértes 3x annyiba kerülő helyett?
2021. szept. 7. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Alternatíva, vagy igazából nem az, hanem konkrétan pont ugyanaz a termék, csak más a neve: Biofinity toric.

[link]

A Coopervision gyártja, comfilcom a az anyaga.


Ez 100%-ban ugyanaz, mint amit az Ofotert árul most nem jut eszembe milyen néven, de ugyanez van az optic world hálózatban is szintén más néven, több cég használja saját márkásként.


A -1-es kell a rosszabb szemedre.


Írj nyugodtan, ha van kérdés.

2021. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendelni akarsz, akkor a dioptria az első szám bal oldalon, nálad -1 és -0,75

A második szám a cilinder, mindkettőnél -0,75-öt kell beállítani.

Es az utolsó szám a tengely/axis, azt is be kell állítani pont azt a számot, ami az utolsó a lencse tartókáján.

2021. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat, ment a zöld kész!

Esetleg folyadékot tudtok ehhez ajánlani vagy online, vagy boltban? Jó hozzá a dm-es?

Most van itthon majdnem egy teli 380ml-es ofotértes iWear multiclean plus all-in-1 with hyaluronan, elvileg minden típusú lágy kontaktlencséhez is jó beleértve a szilikon-hidrogélt is. (utolsó kérdés: kb tavaly nyitottam ki, azt nem írja felbontás után meddig jó, csak azt hogy 2023-ig. elhasználhatom még ha egy évig állt? szekrényben, 30 fok alatt

2021. szept. 7. 19:54
 6/10 anonim ***** válasza:
én dm-eset használok, nekem bevalt. de egyénfüggő szerintem.
2021. szept. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A folyadék felbontas után 6 hónapig szokott jó lenni. Nem a dátumot kell nézni, hanem egy kis tégely, vagy flakon piktogrammot kell keresni, ebben vagy mellette van pl 6M, az 6 months vagy 12M az egy év.


A dm-es folyadékot nem ismerem, de pl vannak vélemények a kremmania.hu oldalon, nézd meg.

Én optifree puremoist-t javaslok, vannak jó akciók lencsére és folyadékra is.


Egy tipp, ha esetleg az alensáról akarsz rendelni:

Az arukeresőben keress rá arra, amit akarsz venni és onnan menj át az alensa.hu oldalra, így alacsonyabb áron kapod, mint ha közvetlenül az oldalon keresel rá.

Lehet más oldalánál is van ilyen, de nekem csak itt tűnt fel, hogy kétféle árral dolgoznak, van hogy dobozonként 500-1000 forint különbség van.

2021. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, rengeteget segítettek!

Kinéztem a dm-ben egy tisztító folyadékot, szerintetek ez jó lesz ehhez a lencséhez?: [link]

2021. szept. 8. 23:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni, elvileg jó hozzá, 4,8 az értékelése 5-ből, szóval olyan rossz nem lehet!


Arra figyelj, hogy a dm-es csak 90 napig használható felbontás után.

2021. szept. 9. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Használj normális folyadékot! Opti-Free Puremoist, Hy-Care, Biotrue... Ezek a drogériás löttyök licensz alapján gyártott hulladékok és egyik sem a modern kontaktlencsékhez való. Azokat a gyártók megtartják maguknak... Az elégtelen tisztító hatás miatt fertőzést és lencse foltosodást kockáztatsz, ami hosszú távon irritációt okoz a szemnek és 10-20 év múlva már képtelen leszel kihordani a lencsét. El kell fogadni, hogy a kontaktlencsézés drága mulatság.
2021. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!