Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehet szemüveget...

Vetti911 kérdése:

Hogyan lehet szemüveget csináltatni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan működik ez az egész - a szemvizsgálat, a keretválasztás, mennyi idő míg elkészül, kb mennyibe kerül a vizsgálat és a lencse, lehet e dioptrias és kékfényszűrős egyszerre, a vizsgálat és a válogatás egy nap alatt lezajlhat vagy nem, milyen optikát javasoltok stb...minden létező infó érdekelne.

2021. okt. 1. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Én az Ofotértben csináltattam a szemüvegem, időpontot foglaltam szemvizsgálatra, a vizsgálat viszonylag gyorsan megvolt, egy gépbe kellett először belenézni, aztán meg különböző lencséket raktak a szemem elé és azzal kellett elolvasnom a táblát. Utána segítettek keretet választani is. Nekem egy olcsóbb kerettel és sima dioptriás lencsével plusz biztosítással 33000 Ft volt, de lehet egyszerre dioptriás és kékfényszűrős is a lencse, csak drágább lesz. Ha jól emlékszek kb 1 hét alatt lett kész a szemüvegem.
2021. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bemész az optikába. Látásvizsgálat. Nézel keretet. Jobb helyeken segítenek választani, rosszabb helyeken nem. Ha egyik sem tetszik, akkor másik optikába bemész, ott is nézel keretet. Keretre így bukod a garanciát, de a lencsére amúgy is külön van gyártói garancia. A kiválasztott keretet otthagyod. Megcsinálják vagy megcsináltatják a lencsét. Beillesztik a keretbe. Felhívnak vagy SMS-t küldenek. Átveszed. Örülsz, hogy látsz. Ha mégsem látsz, akkor visszaviszed, hogy nem stimmel valami és megőrülsz az idegtől.
2021. okt. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!