Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -1,0 - 1,25 -ös dioptria-érték...

-1,0 - 1,25 -ös dioptria-értékre már szoktak szemüveget csináltatni?

Figyelt kérdés

nekem ezt mérte a szemészm, de nem mondta a szemüveget. viszont most látom, h a papírra meg ráírta h állítólag már hordok, csak én nem tudok róla.


milyen értéknek számít ez? kell vagy esetleg csak ajánlott a szemüveg vagy nem is érdekes?


pontosan így szerepel:


V: -1-1,0 tg148 = 148 = 0,7 ütnj.

-1-1,25 tg13 = 1,0



2021. szept. 3. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Igen, szoktak.
2021. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Erre már mindenképp kell!
2021. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi és valaki elmondaná, mit jelent az a sok szám a dioptria mellett és az ütnj? kösz
2021. szept. 3. 15:10
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Engem már -0,5 is zavart, sokszor fájt a fejem is, mert erőltettem a szememet. Szerintem mindenképpen érdemes szemüveget csináltatnod. Esetleg kontaktlencsével is próbálkozhatsz, ha nem akarsz szemüveget.
2021. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ütnj: üveg tovább nem javít
2021. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi, na de akkor főleg nem értem, mert az 1,0D se javított semmit, egy az egyben ugyansazt láttam, mint nyers visussal. akkor mi értelme? jó kérdés, főleg h nemrég is egymást követően mentem két külön szemészhez, és mindkettő tök más értéket mért. akkor így mégis ezt hogy? melyiket vegyem valósnak?
2021. szept. 4. 10:28
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha két szemész más értéket mért, és jelentős az eltérés, akkor ott valami nem stimmel. Mit mért a másik doki? Illetve ki, hol és milyen teremben vizsgált?


Én kikérném egy harmadik, esetleg magándoki véleményét.


Ha van jogsid, és vezetsz, akkor fontos, hogy legyen szemüveged ha a doki szerint kell. Ha nem vezetsz, és a munkádhoz se kell, akkor pedig döntsd el te, hogy hogyan kényelmesebb. Esetleg vegyél egy kontaktlencsét, és egy hónapig próbáld ki, hogy van-e különbség.

2021. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

írtak nekem -3,0D-t is mindkét szememre, aztán olyat is h csak a jobb szem -3,0 D, a bal csak -1,0 ... most erre mit mondjak?


tudod mi a durva? elmondom, hogy "állapította meg a látásélességet a kedves doktor:


először sietve betett pár üveget, igen hamar le is írta az eredményt, majd amikor látott egy szemklinikás papírt, akkor mondta az asszisztensnek, hogy "jaj akkor inkább írjuk ezt, héát nekik jobb gépeik vannak, ez biztos jobb", és átírta az értékeket.


így vegyem komolyan? na csak az a szemklinikás még jóval korábbi, de azt már észre se vette. hát nem tudom, de nagyon komédia-szintű volt eddig nem is egy vizsgálat.


és akkor azzal nem is foglalkoztak, hogy a szűkítővel teljesen élesen látok dioptria nélkül is mert fénytörési gondok vannak. ezzel lehet egyáltalán bármit kezdeni? csak mert gondolom, ilyen szűkítős szemüveg nincs ...

2021. szept. 5. 08:59
 9/14 A kérdező kommentje:

meg hát esetemben -tisztázatlan okok miatt- annyira durván hullámzó a látásélesség, hogy amit mérnek, az lehet h 1 óra múlva már nem igaz, lehet rosszabb is, de sokkal jobb is. na ennek okára még nem jöttek rá, de van vagy 20 papírom, mindegyiken tök más dioptria-érték (szemműtét miatt van ilyen sok).

a jogsi egy érdekes kérdés, mert vezetésnél még sose vettem észre h gond lett volna a látásommal, de ugye itt is kiemelem, hogy a dioptria esetemben mintha semmit se javítana, nyers visus-értékek is detto ugyanazok.

2021. szept. 5. 09:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy cylinderes a szemed? Nekem az, és régen nekem is -3 dioptriás szemüvegem volt, de most csak -1,25 plusz cylinder, és így sokkal jobb. Engem egy Poller optikában vizsgált meg egy szemész, mikor új szemüveget csináltattam. Akkor mondta, hogy nincs szükségem -3-as szemüvegre, elég gyengébb is, és igaza volt, így sokkal kényelmesebb és a migrénem is sokat javult.
2021. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!