Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok így?

Miért látok így?

Figyelt kérdés

2-3 éve csak kontaktlencsét használok, s most csináltattam szemüveget is. Régebben szemüveges voltam.

Mikor feveszem a szemüveget, akkor meghajolva látom oldalt a dolgokat? Nem tudom, hogy értitek-e, de nagyon zavaró.

A szemem -5.0-ás, mind a kettő. És nem akarok átállni szemüvegre.



2021. okt. 18. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg rosszul lett bemerve a pupilla távolság nekem is ez volt a baj egyszer.

De ha nem akarsz szemüvegre váltani minek neked szemüveg? Nyilván tartalékba azt értem, de esetleg egy másik kontaktlencse?

2021. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Azért, mert ajánlotta az orvos, hogy kell pihentetnem a szememet, legalább itthon, mert nagyon eres. S ma én is éreztem, hogy kell már pihennie.

2021. okt. 18. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
kontaktlencse után még a jó szemüveg is rossz, de a te szemüveged biztosan nem jó. Retúr és ne zavarjanek el azzal, hogy szokni kell. Nem, nem kell szokni, ami jó az azonnal jó lesz.
2021. okt. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szemüveg a kontaktlencséhez képest mindig torzítani fog egy kicsit, mivel nem a szemeden, hanem attól egy bizonyos távolságra van és ezt a távolságot már az is változtatja, ha kicsit fentebb tolod az orrodon a szemüveget. Ráadásul a vékonyított lencsék további torzulást okoznak, erre rájön az, ha cilinderes lencsét írnak ki amit képtelenség pontosan bemérni, nálam legalábbis még sose sikerült ugyanazt bemérniük. És igen az is lehet, hogy rosszul mérték meg a két szem távolságát, bár akkor nem csak torzítana, de élesen se látnál vele szerintem.
2021. okt. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!