Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveget szeretnék csináltat...

Szemüveget szeretnék csináltatni. Érdemes első körben elmenni szemészetre (SZTK-ban) vagy teljesen felesleges? Inkább egyből menjek egy optikába, ahol meg is vizsgálják a szemeimet?

Figyelt kérdés

Van már időpontom szemészetre, viszont nagyjából 2 hónapot kell várni rá. Egy ismerősöm mondta, hogy semmi értelme nincs orvoshoz menni, ha rossz látás miatt szemüvegre van szükségem, mert egy optikában ugyanazt a vizsgálatot megcsinálják sokkal gyorsabban, az orvos az SZTK-ban semmi pluszt nem ad hozzá.


Mit gondoltok, ez valóban így van? Sosem volt még szemüvegem, most 26 évesen viszont egyre nagyobb szükségét érzem, mert a munkám miatt rohamosan romlik a látásom.



2021. okt. 26. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Így van, menj rögtön az Optikába
2021. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom nálatok hogy van de az optikában van orvos aki megvizsgál és megmondja milyen lencse kell, nálunk ez 3000 ft volt tavaly előtt. Azóta nem voltam, és választottam keretet. Az állami rendelésen sokat kell várni, viszont ingyenes a szemvizsgálat. A szemüvegért meg itt is ott is fizetsz. Én nem sajnálom azt a pár ezer forintot mert nem kell heteket várni az időpontra illetve mikor van időpontom ott sem kell várni nagyon.
2021. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Az optikában általában csak optometrista van (ezt amíg volt, OKJ-n lehetett megszerezni, gondolhatod, milyen komoly szaktudás van mögötte), a szemészeten szemész szakorvos.
2021. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Optikába menj, ezzel felesleges az SZTK.
2021. okt. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, Optikába menjél. Most voltam, és onnan tudom, hogy az SZTK-ban már nem fogadnak sima szemüveg-feliratos "beteget". (5 éve még igen, akkor irattam az elsőt, most már nem. Ismétlem, nem az SZTK-ban, hanem az optikusnál mondták ezt)

5000 Ft volt a vizsgálat, amit beszámítottak a keret árába. Messze modernebb gépekkel dolgoztak, mint az SZTK-ban.

Természetesen ha van más problémád is, mint a rövid-vagy távollátás, akkor orvos.

2021. okt. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem sem kell ehhez sztk, optika teljesen jó.
2021. okt. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Optikába menj. Ott optometrista dolgozik. Jól ért a látásvizsgálathoz. Ha ott veszel szemüveget, nem kell fizetni érte.

Október a látás hónapja. Ha nem csináltatsz szemüveget, akkor is ingyenes.


Ha szembetegségre gyanakszik (pl zöld hályok, makula degeneráció, szürkehályog) szemészetre küld. Ezek kivizsgálásához nem ért, nem orvos. Optometrista nem szemész orvos.


Engem is továbbküldött a napokban mert keratoconusra gyanakodott.


Szemész olyan vizsgálatokat is végezhet, amit optometrista nem. Pl szemnyomás mérés. Pupillatágítós vizsgálatok stb.

2021. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!