Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes lézeres szemműtétet...

Érdemes lézeres szemműtétet végeztetni? Visszaromlik a szem egy idő után?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik megműttették már a szemüket. Visszaromlott? Hányas dioptria volt előtte a szemed? Hány éves voltál?

2021. nov. 20. 14:24
 1/8 A kérdező kommentje:
És most hány évesek vagytok illetve romlott e a műtét óta?
2021. nov. 20. 14:25
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Anyámnak 18 év után kell újra szemüveg, de jóval enyhébb, mint volt anno.
2021. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ABORG ***** válasza:
100%

fiatalabb korban sokat valtozik a szem, pl nekem 25 evesen allt be a latasom(de ez mindenkinel mas), ezert is feltetele a mutetnek az hogy 2eve ne valtozzon a szemed.

en 33 evesen csinaltattam meg, kicsit keson talan, amire erdemes figyelni hogy direkt mondani kell nekik hogy 150%osra szeretned csinaltatni a szemed, mert alapbol 120%osra fogjak ami nem rosz de erted ha mar megcsinaltatod akkor ki.basz.ott sas akarsz lenni nem atlagos. persze ott azt mondjak majd hogy a 120% is atlag feletti de igazabol nem az. (sajna en ezt nem tudtam)

2021. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szia! Én nyáron műttettem meg -6.75 volt mind a kettő. Nekem visszaromlott, most mínusz feles mind a kettő, de ha így marad akkor megérte, mert kb csak sziluetteket láttam szemüveg nélkül a műtét előtt. 41/N
2021. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 én1+ válasza:

Most 36 vagyok 6 éve műtötték mindegyik szemem kb. 2,5es volt (távolra rosszul látam)

Azóta nagyon jok a szemeim.

Nekem elötte kb. 3-4éve egyáltalán nem romlott a szemem , mert a romlást nem tudják leálítani , ezért túl fiatalon nem érdemes megcsináltatni azt mondják .

2021. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10 eve mutottek, -8,5 os volt, visszaromlott 8 ev utan -2 es, es most meg rosszabb, joov heten megyek a szemeszetre, szerintem -3 korul van.
2022. febr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!

4.vagyok,gondoltam leírom a fejleményeket. A fél éves kontrollon kiderült, hogy un alkalmazkodási görcs miatt "romlott vissza" a látásom, ami nem igazi dioptria, mert pupilla tágítás után eltűnt. A doktornő szerint ez azért van mert nagyon sokat nezek közelre (egész nap számítógépes munkát végzek) és a szemem ehhez igazítja magát. Műtét után sajnos nem figyelmeztettek az óránkénti 10 perces pihentetés fontosságára, pedig fontos lett volna...

2022. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Katrina79 válasza:

Szia!

Nekem Optik Lasik volt Budai Szemészeti Központban 4 évvel ezelőtt, de most úgy érzem, csalódás. A műtét sikerült, fél évig nem romlott semmit, hanem azután csak romlott. 0,5-0,75 romlás cilinderrel. Voltam kontrollon, de csak azt mondták, hogy csinálhatnak a szememből rosszabbat is, ha műtenék újra. Na most ezzel a szöveggel mit tud az ember kezdeni? Most már ott tartok, hogy a suliban a kisteremben nem tudom elolvasni a táblát élesen, vagy ha ebédet rendelek pld. a KFC-ből és állok a pult előtt, nem látom jól. Most készülök ismét elmenni a szemészhez megnézetni. Az éles kép nem garantált, hiába is hirdetik a reklámokban. NAGY CSALÓDÁS :(

2022. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!