Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem tudtam be rakni a probalen...

Nem tudtam be rakni a probalencsémet. Orvosnál is alig sikerült. Ma fél óra után feladtam. Másnak is ilyen nehéz volt berakni a kontakt lencsét? Ezt meglehet egyeltalán tanulni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 29. 21:08
 1/5 anonim válasza:

Nekem nem sikerült megtanulni.

Inkább megműttettem.

2021. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy óra volt berakni az elsőt. Az optikus a haját tépte. Berakta a másodikat, és mondta, hogy otthon szedjem ki őket. Vannak lencsék, amiket könnyebb berakni és van, amit könnyebb kiszedni. Általában amit könnyű berakni azt nehéz kiszedni és fordítva.


Bele lehet jönni, nekem fél perc alatt ment kb. 3 hónap alatt, de csak tükörben, mikor először használtam. Aztán, mikor másodszor kezdtem el, akkor újra szenvedtem vele kicsit (mondjuk nem ilyen több tíz percet, de 10 lazán volt a kettő együtt). Akkor sosem ment olyan gyorsan, talán 3-4 perc is volt, mire beraktam - nem is használtam naponta - viszont be tudtam rakni tükör nélkül.

2021. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy meglehet tanulni, különben nem léteznének kontaktlencsés emberek mint például én :)


Engem addig nem engedett el az optikus amíg nem sikerült betennem a lencsét. Sikerült 5 perc után, de nyilván csak a véletlen műve volt.


Itthon először a sírás kerülgetett, nem vicc és nem is túlzás. Vörös volt a fejem, azt mondtam ennyi, nem nekem találták ki.


Teljesen természetes hogy nem megy. Hiszen ez egy totál ösztönös reakció, csukod a szemed amint egy idegentest közelít felé. Előtte nyilván nem volt semmi amit konkrétan a szemgolyódra helyeztél, így teljesen életidegen a dolog. Idővel rá fogsz érezni és megtudod mennyivel jobb szemüveg nélkül.

2021. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lassan 24 éve lencséskedem, de még emlékszem a kezdetekre. Első pár alkalommal nagyon megkínlódtam, de hamar meg lehet tanulni és utána már olyat rutin, mint fogat mosni. Ne add fel :)
2021. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem a mai kínlódás volt. Inkább lencse nélkül mentem dolgozni.Az a baj mindent hamar feladok.
2021. nov. 29. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!