Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveges vagyok, hogyan...

Szemüveges vagyok, hogyan megy a kontaktlencse folyamat?

Figyelt kérdés

12 éve szemüveges vagyok, eddig csak szemüvegem volt, viszont szeretnék váltani most már kontaktlencsére. Éppen esedékes lenne egy új szemüveg készítése is, így arra gondoltam, hogy elmegyek egy optikába, elvégeztetem a látásvizsgálatot és mikor kérdeznék, hogy milyen szemüveget szeretnék, akkor feldobom a kontaktlencsét. De hogyan is működik ez pontosan? Kell mindenképp ilyenkor új szemüveg is a lencse mellé, nem? Illetve ilyenkor kapok először ingyenes lencséket? Mennyibe kerülne kb.-ra az éves lencsekiadás? Online is lehet lencsét venni vagy egyből kérjek az üzletben éves előfizetést?

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. dec. 4. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Lehet látásvizsgálat nélkül is kontaktlencsét számolni, maximum egyel több alkalommal kell majd visszamenni próbálgatni. Alacsony dioptránál, asztigmatizmus nélkül átszámolás sem szükséges.
2021. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ebben az esetben új szemüveg sem kell? Meg igazából azért mennék vizsgálatra is, mert kb. 2 éve voltam utoljára
2021. dec. 4. 20:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell új szemüveget csináltatni, az külön mutatvány.
2021. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
De egyébként a kérdésben azt írtad, hogy amúgy is új szemüveget fogsz készíteni, szóval...
2021. dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nyilván, ha nem kell miatta új szemüveg (annak ellenére, hogy a régi már elég karcos és LEHET, hogy már kevés), akkor nem csináltatok. :)))
2021. dec. 4. 20:38
 6/12 anonim válasza:
76%

Szia!

Szemüveg mindenképpen jó, ha van mellette, hiszen a szemedet is kell pihentetni, nem jó éjjel-nappal hordani a lencsét.

Az elején meg eleve bizonyos idő, míg egyáltalán hozzá szökik a szemed.

Ingyenes lencséről nem tudok, nekem soha nem adtak.

Ha egyszer az orvossal elöntöttétek milyen lencse a legjobb számodra, szerintem először védd meg ott az optikában (általában 1 vagy 3 havi kiszerelésben lehet kapni), aztán később online is megveheted, általában úgy olcsóbb.

Még egy tanácsot adnék: rögtön a vizsgálat előtt szólj, hogy kontaktlencsében is gondolkozol, mert akkor másfele vizsgálatot is csinál, ugyanis nem mindenkinek alkalmas a szeme a lencse viselésre.

2021. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó!
2021. dec. 4. 20:47
 8/12 A kérdező kommentje:
De szerinted akkor maradhat ez a rosszabb, régi szemüvegem, amit jelenleg is hordok vagy mindenképp kellene újat csináltatnom mellé?
2021. dec. 4. 20:48
 9/12 anonim válasza:
87%

Kérdező, nehéz mit mondani, mert elég sok mindentől függ. Harminc éve hordok lencsét, és mindig volt mellette egy jó szemüvegem. Eleve nekem elég könnyen kiszárad a lencsétől a szemem, tehát otthon sokat hordok szemüveget. Vagy éjjel, ha valamiért fel kell kelni, nyilván nem vacakolok, hogy lencsét tegyek be. De útközben is történt már minden, kiesett lencse, vagy autó vezetés közben belemegy a por a szembe, és égni kezd és ki kell venni a lencsét. Ilyenkor azért jól jön, ha van egy szemüveg, amivel még látok is😀

De attól is függ, hogy romlott-e a szemed az utolsó vizsgálat óta. Ha nem romlott és elég jól látsz a régivel, és csak minimálisan karcos, akkor nem feltétlen kell másik.

Szóval gondold át, mennyit akarsz lencsézni, milyenek az életkörülményeid, és a szerint dönts.

Bocs kicsit hosszú lett.

2021. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy a 9-es válaszoló írta ,mindig legyen egy jó szemüveged!
2021. dec. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!