Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tapasztalt szemüvegesek,hogy...

Tapasztalt szemüvegesek,hogy szoktatok érkezni az optikába ha kontaktlencsèt viseltek főleg?

Figyelt kérdés

Bonyolult helyzetben vagyok

Három évente ha csináltatok szemüveget. Főleg kontaktlencs3t viselek. Gyeme a szemem--5 diptria.

Ez azt jelenti, kontaktlencse nélkül esélytelen,hogy tudják választani szemüveg keretet.

Kaptam időpontot mai napra.

Szem bemeressel.

A szemüvegek már gyenge. Kontaktlencsèm jó,- vagyis kontaktlencse szempontjaból.pkntosan tudom hányás dioptria kell.


Tudom, hogy szemüveg lencse esetén másabb dioptria kell mint kontaktlencsèből. Ez mindenhol egységes? Tudják az optikábam fejből- mekkora a különbség?

Vagy egyènenkènt változik?



Újabban azt tudom, ha szemüveget csináltat valaki akkor kizárólag szemüvegben érkezhet. És úgy mèrik be.


Csak ha én szemüvegben érkezem,akkor nem tudok keretet választani-nem látom magam a tükörben.



Érkezünk szemüvegben és ha megvizsgáltak,beteszem ott a kontaktlencsèt?



#Szemüvegkeret kiválasztása vakon
2021. jún. 16. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen marhaságot még nem hallottam.

És akinek az első szemüvege lesz?

Meg szemüvegben nem lehet látásvizsgálatot csinálni.

A másik kérdésedre, pedig jobb ha nem a kontaktlencséhez igazodnak, mert erre nincs egy egységes táblázat.

2021. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit hogy kísérjen el kiválasztani a szemüveget. A kontaktlencsét hagyd otthon, szerintem macerás lenne ezzel ott foglalkozni. Menj el szemüvegben, ott majd megkapod az újat egy szemvizsgálat után, és az újban pedig hazamész.
2021. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kirakaton át.
2021. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Új szemüveg legalább egy hét mire elkészül.


Sikerült amúgy. Először szemüvegben érkeztem. Vizsgálat után kontaktlencsèben kiválasztottam az új keretet.

Még így is nehéz volt választani.az én fejemben kevés szemüveg áll jól.


Kontaktlencse nélkül kb 10 cm-re látok "èlesen" :D

2021. jún. 18. 07:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!