Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki megtudná mondani hogy...

Valaki megtudná mondani hogy ez a szemvizsgálati eredmény pontosan mit takar?

Figyelt kérdés

V 0,4 -0,5 D sph = -1,5 D cyl 180 = 1,0

0,7 -1,0 D cyl 180 = 1,0 / 64

C.: -0.75 D sph = -1,5 D cyl 180

-1,5 D cyl 180


2021. dec. 9. 18:43
 1/5 A kérdező kommentje:

Anyi világos hogy az egyik szem -1,0 a másik -1,5

a -0,5 és -0,75 az astigamtismus gondolom? 180 fokban mindkét szem? Na de melyik melyik. 64 a pupilla táv lehet?

Na de mi az a 180 = 1,0 ? Meg mi a V és C betük?

2021. dec. 9. 18:48
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
A “meg” a megmondhoz tartozik. Elváló igekötő, a tud segédigéhez nem ragad hozzá. A “megtud” egy más jelentésű szó, ami nem illik a szövegkörnyezetbe.
2021. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ezzel most nagyon sokat segitettél. Ha hiszed ha nem 4 külömböző nyelvet használok napi szinten, és a magyar van a lista legalján. Az elmult 5 évben kb 3 A4 es oldalnyi magyar szöveget irtam összesen, én kérek elnézést hogy nem 100% os a nyelvtanom... És még mielött belekötnél, tudom hogy hosszú i helyett rövideket irok, nem magyar a billentyűm, nincs rajta hozzá gomb :)
2021. dec. 9. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenki abban segít, amiben tud. A szemvizsgálatosban nem tudtam, gondolom ebben megpróbálok.

Én 10 éve csak 2 másik nyelven élem a hétköznapjaim, mégsem felejtettem el.


Az ékezetekbe miért kötnék bele? Alap, hogy ő meg ű még kombinációval sincs a német vagy angol billentyűzeten.

2021. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a v = asszem visus, a szemüveg nélküli látóélességed, a normál (emetrop ) szem 1 es visus-ú. JA, a 64 a pupilla distantia.

Akinek van cylinderes diotripja is, ahhoz tartozik egy tengelyállás is, de ez kicsit zavarosan van felírva nekem. A jobb szemmel szokás kezdeni a vizsgálatot, s annak adataival.

2021. dec. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!