Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemhéjon levő ekcémára kinek...

Szemhéjon levő ekcémára kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Eddig elkeseredésemben olyan krémmel kentem ami szteroidos, és szürkehályogot okot. Jó volt, el is múlt és nem viszketett de tudom, hogy nem lehetne használni.

Bármi ötlet mivel kenjem, hogy ne akarjam kivakarni kb a szemem is?



2022. jan. 4. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász mit ajánl?
2022. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ez bevált. Nagyon durván gyulladt, viszkető, hámó eczemát is rendbe tett pár nap alatt (persze az elején ez is csípte).

De nekem a bőrgyógyász is adott keverős, gyengébb szteroidos krémet, amit oda is használhatok, ha nagyon kell.

2022. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyász nekem annyit mondott, hogy Bepanthent használjak szárazság esetén és ennyi.
2022. jan. 4. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Pár hónapos babámnak patikai hidratálót írt fel rá a bőrgyógyász (illat és tartósítószer nélkül, külön neki keverik). Állandóan kenjük, az arca a legrosszabb, ott napi 5x kenem kb., így nagyrészt tünetmentes, de néha kell rá a szteroid.
2022. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Recept nélkül én is a Bioderma atoderm szemkörnyék ápolóját javaslom. Receptre a bőrgyógyász fel tud írni nem szteroid tartalmú gyulladáscsökkentőt is, ami nem okoz mellékhatást, kifejezetten az arcon megjelenő ekcémás foltokra jó, mert nem vékonyítja el a bőrt, nem okoz értágulatokat... 2 féle is van, Elidel és Protopic, előbbit háziorvos is fel tudja írni. Ha nagyon gyulladt a bőr, akkor viszont csípheti kezdetben, úgyhogy érdemes akkor használni, amikor még kicsi a gyulladás. Természetesen mellé hidratálás minél többször.
2022. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!