Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Leszokhatok róla?Kis cilindere...

Leszokhatok róla?Kis cilinderes szemüveget kaptam,pár napja.Most nélküle alig látok.

Figyelt kérdés

A panaszom az volt hogy vezetés közben zavar az erős fény.

Azt gondoltam hordhatom ha vezetek.NEM TUDTAM HOGY NÉLKÜLE MÁR NEM LESZ JÓ! :(


Most pár napig itthon viseltem,és ha leveszem alig látok,és össze megy a pupillám ami látványos.

Segítsetek légyszi.

31 éves vagyok eddig nem volt szemüvegem.


Egy vagyont hagytam ott,de ez már mellékes.


2022. jan. 26. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

A szemüveggel az van drágám, hogy pár nap után is észreveszed már, hogy korábban egyáltalán nem láttál. Igen, a szemed hozzászokott a lencséhez, az agyad hozzászokott, hogy látsz.

Most már szemüveg nélkül realizálódik, hogy mennyire xar a szemed.

Hordjad csak szépen, mert eddig baleset veszélyesen vezettél.

Szemüveges bármikor lehet bárki, nem ciki. Én 18 évesen lettem az, úgy hogy előtte sokkal élesebb látásom volt, mint másoknak.

Ha nem hordod, elmondom mi lesz. A szemed rohamosan elkezd romlani és egy idő után már hunyorítva fogsz vezetni, amíg fel nem tekeredsz egy fára.

2022. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

1.

Igen, az agy hozzászokik. Pont ezért 100x is meggondolandó, hogy kis eltérésnél megéri-e, mert aztán nélküle már gáz van, mint látható. Márpedig nem lehet mindig benne lenni, pl sportolni.

A másik meg, hogy hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy szemüveg nélkül romlik a szem, mi ez gyógyszer? A szem az nagy ívben tesz rá, hogy milyen műanyagdarab van előtte, és nyugodtan stagnál akár nélküle, vagy romlik akár hordva, ez genetika.

2022. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

2


Én hordtam, nem romlott. Nem hordtam, 1 év alatt egy egészet romlott a szemem.

Én meg azt a kamu dumát nem akarom már többet hallanni, hogy "fúj csúnya szemüveg, nem szabad szemöveget hordani, mert attól megvakulsz, inkább vezess úgy, hogy nem látod az utat."

Idióta vagy?

2022. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3

Hát ez hatalmas minta volt, 1 db.

Az megvan, hogy pl a rövidlátásnak, mint leggyakoribb szemproblémának mi az oka? Mert úgy látom nincs, olvass utána és majd meglátod, hogy köze nincs a szemüveghez.

És szó sincs arról, hogy valaki nem látja az utat. Mi több, pont a közutakon 2 méter széles objektumok mozognak egy 6 méter széles felületen és időnként fél méterszer fél méteres táblákat is kell figyelni. Egyébként is a fény zavarta, arra mondjuk napszemüveg is jó lett volna.

2022. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!