Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha rivotrilról átváltok...

Ha rivotrilról átváltok xanaxra leszokhatok róla?

Figyelt kérdés
Már csak este vettem be 0,5mg rivotrilt ha 0,5mg xanaxot szednék este helyette vagy 2-3 hétig nem lenne elvonási tünetem?vagy ugyan azt tartalmazza mind2?(komoly válaszokat várok)ja és 3x2mg rivotrilról jutottam idáig 22évesen :(

2013. febr. 19. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
ELvileg igen.Egyszer kórházban voltam amikor kifogytak a rivotril készletek,és mindenki xanaxot kapott helyette és ez igy ment pár napig és senki nem kattant be.
2013. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom ugyan az a hatóanyag...akkor nincs sok értelme sztem
2013. febr. 19. 10:26
 3/8 A kérdező kommentje:
De azért várok még választ mert jó lenne pontosan tudni a dolgokat
2013. febr. 19. 13:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is úgy tudom, hogy kb. ugyanaz mindkettő. Vagy az egyiket írják föl vagy a másikat. Még, ha van is a hatóanyagok között némi különbség (sajnos ehhez nem értek), a xanaxhoz is ugyanúgy hozzá lehet szokni.

Csak úgy lehet leszokni, ha fokozatosan elhagyod.

2013. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én úgy gondoltam h 2-3 hét alatt nem igazán lehet rászokni addigra meg már elviselhetőbb rivotril nélkül de ezek szerint nem így van.csökkentve jutottam el idáig az esti 0,5mg-ig amikor elkezdtem leszokni 3x2mg-ot szedtem de mostmár nagyon nehéz aki teheti ne szokjon rá ha tényleg nem olyan nagy beteg!
2013. febr. 19. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is 3x2 mg-ot szedtem pár hónapig,és le tudtam róla állni,de nagyon nagy akaraterő kell hozzá.Most alkalmanként szedek rivotrilt 0,5mg-ot .
2013. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jó neked!én már lassan 3 éve
2013. febr. 19. 16:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Tévedés! A Rovitril és a Xanax hatóanyaga nem ugyanaz. A Rivotril hatóanyagának, a clonazepamnak a hatásmechanizmusát annyira nem ismerem, de én a Xanaxról (Alprazolam) egy 3-4 nap alatt leszoktam. Igaz nem évekig szedtem, csak pár hónapig, de az után a pokoli néhány nap után elmúlt a függés.


Ha elkezdenél szedni az helyett Xanaxot, lehet hogy cseverből vederbe kerülnél, és a Rivotril elvonási tüneteihez hozzájönne az, hogy rászoksz a Xanaxra; és igen, rá lehet egy két hét alatt.


Én a helyedben először szépen lassan, hétről hétre csökkenteném a dózist. Aztán ha a legkisebbet szedem, akkor elhagynám. Lehetetlen elvonási tünet nélkül leszokni, de érdemes megpróbálni, mert utána kitisztul az elméd. Olyan időszakban ejtsd meg, amikor hosszabb ideig otthon tudsz maradni, és esetleg van, aki tud figyelni rád/esetleg tud segíteni, ha baj van.

2013. febr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!