Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a hugomnam minussz 2...

Ha a hugomnam minussz 2 dioptriás szemuvege van, es nem hordja akkor romlani fog a szeme? Ha jól tudom cilinderes is (nem nagyon ertek ehhez)

Figyelt kérdés
A szemészeten azt mondták hogy nem ajánlják neki a kontaklencsét csak 16 éves kortól, de a szemuveget meg egyszerűen nem hordja csak ga muszáj, pl suliba táblához, meg így otthon..
2022. jan. 29. 16:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akkor kell hordania, ha látni akar. Ha tévézik, és hunyorog, akkor vegye fel, de ha olvas, akkor nem kell.
2022. jan. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk tévét néz, vagy a suliba a táblát akkor fel veszi a szemüveget,de mondjuk ha megyunk barátokhoz rokonokhoz, akkor nem..
2022. jan. 29. 16:29
 3/17 A kérdező kommentje:
Hugomnak*
2022. jan. 29. 16:29
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Az a legrosszabb hogy nem hordja állandóan. Ha most elkezdi hordani, nem fog romlani.
2022. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Akkor nem hordja. Neked ezzel mi bajod?
2022. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem. Olvassatok utána. Sem javulni, sem romlani nem fog a szeme attól, hogy hordja vagy nem hordja. Megerőlteti a szemét, ha hunyorog, de nem fog változni.


Ezen logika alapján annak, aki mindig hordja a szemüvegét, nem romlik a szeme, pedig de.

2022. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni hogy még csak 13 éves
2022. jan. 29. 16:43
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Romlani fog neki... Ugyanígy jártam, ált.suliban megkaptam a 1.5 szemüvegemet, nem hordtam egészen gimi végéig, aztán egyetemen annyira nem láttam, hogy muszáj volt màr felvennem(és a sok hunyorgástól ráncos is lettem!!!) és akkor már 4.5ös kellett... Szintén távolra nem láttam.
2022. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
3%

"egyetemen annyira nem láttam, hogy muszáj volt màr felvennem(és a sok hunyorgástól ráncos is lettem!!!) és akkor már 4.5ös kellett... Szintén távolra nem láttam."


Közel kellett volna ülni a táblához.

2022. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem 20 évesen 2-es kellett. Sosem romlott, pedig csak vezetéshez és táblához használtam.

30 felett csináltattam állandó használatra, kicsit jobban kivizsgáltak, már csak 1.25 meg 1,5 kellett.


Akkor ilyenkor mi van?

Másik ismerősömnek meg folyamatos hordásnál mínusz 5-6ig meg sem állt.

Műttette huszonévesen, azóta -1 kell neki megint. Most lesz 40.

2022. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!