Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tórikus lencse, melyik tengely...

Tórikus lencse, melyik tengely (AX) legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Legalább 8 éve kontaktlencsét hordok, Bionify márkájút. A jobb szememre tórikus lencse kell, viszont legutóbb új helyre mentem látásvizsgálatra és az orvos azt mondta, hogy a tengely (AX) 20 fok (és ronlott negyed dioptriát). Eddig mindig 30 fokosat hordtam. Mindegy, megvettem az általa ajánlott lencsét, mert azt mondta, szinte mindegy, hogy 20 vagy 30 fokosat veszek, de valahogy nem az igazi. Nem tudom jobban megfogalmazni, valahogy nem 100%-os vele a látásom, "fura". Azért elhasználtam, mert láttam vele. Most viszont ismét lencse rendelés előtt állok, és nem tudom, hogy maradjak-e ennél a 20 foknál, vagy rendeljem a jól bevált 30 fokosat? Tényleg mindegy, hogy melyiket veszem, nem számít sokat az a 10 fok eltérés?
2022. febr. 10. 13:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!