Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fél szemre jogosítvány?

Fél szemre jogosítvány?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek van ilyen jellegű problémája ! Tudtommal lehetséges !Kell hozzá szemész orvos véleménye vagy csak simán megadja a háziorvos ? Mert a jelenlegi jogszabályok nem írják elő hogy szükséges szakvélemény ! Csak a jövő év 1.-től hatályos ! És milyen korlátozásokkal lehetséges ez ? Előre is köszönöm !
2010. szept. 12. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem, mivel az egyik szem elvesztésekor elveszíti a térlátását is az ember
2010. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
attol fugg mikor vesztette el, a terlatas egy ido utan mar az agy is megcsinalhatja, keltheti a terlatas hatasat, de teny h nem tudna felmerni milyen messze vannak a targyak szerintem...
2010. szept. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik haverom születése óta csak az egyik szemével lát és ennek ellenére van jogosítványa és nagyon jól vezet. Viszont hivatásos sofőr nem lehet, pedig szerette volna megszerezni.
2010. szept. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy lehet. Középiskolai osztálytársam vezetett illetve vezet félszemmel. Annyi rémlik még, hogy a visszapillantó tükrökre volt valami külön előírás. (Azt ne kérdezd, hogy ez plusz tükröt vagy más fajta tükröt jelent-e.)
2010. szept. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Születésemtől nincs térlátásom, jogsim van,idestova 30 éve vezetek(balesetmentesen)


50/N

2010. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Személygépkocsira minden további nélkül megkaphatja, viszont hivatásos jogsija nem lehet.
2010. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!