Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemzavaros hiperaktivitás...

Figyelemzavaros hiperaktivitással élőknek megszerezhető a jogosítvány, vagy kizáró ok a betegségük?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen kizáró ok. Van nem figyelemzavaros hiperaktív is? Amúgy meg ez nem betegség, inkább csak egy másféle agyműködés.

26 éves vagyok, diplomás, erősen hiperaktív, de ehhez se tanulási nehézség, se személyiségzavar nem társult, szerintem pont azért, mert a szüleim soha nem éreztették velem, hogy bármi baj lenne azzal, amilyen vagyok. Csak előnyöm származott belőle, mert igaz, hogy egy dologra nem tudok hosszan koncentrálni, viszont így rövidebb idő alatt többre tudok, mint az átlag, így kreatívabb vagyok és gyorsan tanulok. Olyan részleteket is észreveszek, amiket más nem.

A vezetésben ez a gyors reakciónál szerintem előny, amíg az átlag egyszerre egy dologra koncentrál, és mást nem vesz észre, addig te minden pillanatban új dologra leszel figyelmes. A hiperaktivitás csak a monoton, kitartó egyirányú figyelmet igénylő feladatoknál hátrány, de ha hiperaktívként nőttél fel, akkor azokat úgyis eleve utálod.

2011. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kisfiam aki 5 éves hiperaktív és én lökött anyja már itt tartok a jövő latolgatásában! :-)


Nagyon,nagyon köszi a válaszodat!!!

2011. ápr. 16. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor a legjobb amit tehetsz, hogy nem kezeled betegként. Ha nem kerítesz neki nagy feneket, akkor mivel nem alakul ki benne semmiféle másság vagy betegségérzés, ezért nem is származik hátránya belőle. Viselkedésével talán, de ez se törvényszerű. A tanárainak azért nem árt megmondani, de ha adnak neki új feladatot, amikor elkezd rendetlenkedni, vagy van valami alternatíva, ha megunja az egyiket (pl engem a rajzolás lekötött), akkor nem lesz gond. De amúgy nem feltétlenül hátrány és főleg nem betegség. És plusz pont az egyetemen. :)
2011. ápr. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És plusz pont nálam,hogy ennyire segítőkész és aranyos voltál! ;-)
2011. ápr. 17. 17:45
 5/5 anonim válasza:
szerintem az ,hogy figyelemzavaros az nem feltétlen örökre szól:) Lehet fejleszteni a gyerekek ilyesféle képességeit. Szerintem még könyvet is találsz róla:)
2011. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!