Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszabbul látom a telefont...

Rosszabbul látom a telefont és a tévét is, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kontaktlencsét és szemüveget hordok évek óta, -2,50es a szemem. Az elmúlt pár napban azonban észrevettem, hogy szemüveg/kontaktlencse nélkül telefonom képernyőjén a betűket kissé homályosabban látom, akárcsak a tévénél

Úgy tudnám leírni, mintha minden betűnek lenne egy árnyéka. Eddig tudtam rendesen telefont használni, szemüveg és kontaktlencse nélkül is, de most valahogy emiatt kényelmetlenné vált. Mi okozhatja szerintetek?



2022. márc. 17. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Lehet romlott a szemed! De amúgy szemüveg nélkül sajnos nekem is homályos a látásom :(
2022. márc. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kettöslátás? Szemorvos!!!!!
2022. márc. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Véletlen nem 35-40 körül vagy?
2022. márc. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Romlott a szemed. Menj el orvoshoz!
2022. márc. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
22 vagyok, szóval nem 40es korosztály :/. Akkor esélyes hogy romlott a szemem, mindenképp megnézetem :(
2022. márc. 18. 08:17
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Egy picit lehet kezd cilinderes lenni a szemed, az okozhat ilyen.

De semmi gond, mert a szemüveg lencse ezt is korrigálja majd.

(ha legközelebb csináltatsz, akkor már valószínűleg olyan lesz)

2022. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha valaki rendszeresen hord szemüveget/lencsét (persze -2,5-öst muszáj, de pl -0,5-öst nem lenne az, pedig azt is erőltetik), annak minden esetben "romlik" a szemüveg/lencse nélküli látása. Azért az idézőjel, mert nem valós dioptrianövekedésről van ilyenkor szó, hanem, hogy az agynak nem kell kompenzálnia a kapott képet, elszokik tőle és ezt látásromlásként éljük meg ilyenkor. Úgyhogy, ha szemüveggel/lencsével viszont ugyanúgy látsz továbbra is, mint eddig, akkor pont ilyesmiről lehet szó.
2022. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!