Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cilinderes kontaktlencse...

Cilinderes kontaktlencse miért nem jó?

Figyelt kérdés
Eddig is lencsét hordtam, de most cilinderes a szemem, ezért a szemész ilyen cilinderes lencsét adott, mert azt állapította meg, hogy az kell. Most tettem be, de semmit nem ér. Ugyanolyan, mint amilyen eddig volt. Nem éles a kép, kicsit szellemképes. És fakó is. Más fajta kell, vagy megszokja a szemem? Azt mondta, hogy valakinek nem is bírja a szeme ezt a lencsét. Mit takar ez?
2022. ápr. 7. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye megvan, hogy az ilyen kontaktlencsét egy bizonyos szögben kell a szemre illeszteni? Ha nem figyelsz oda erre, akkor nem ér semmit.
2022. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtak meg, hogy hogy kell. Mire kell figyelni?
2022. ápr. 7. 17:35
 3/6 Mr.Q77 ***** válasza:
50%

2-es sajnos ökörséget írt vagy csak trollkodik :) ilyen nincs amit ő ír kb 5 percig röhögtem rajta ahogy elképzeltem hogy valaki forgatja a szemében a lencsét


1. nem cserélted fel a lencséket (bár az feltűnt volna mert kicsit szédülnél)

2. ellenőrizd hogy a lencse adatai (dobozon rajt vannak) ill a recept adati stimmelnek-e [link]

3. ha első 2 kipipálva hiba nélkül akkor menj el egy másik optikushoz lehet az előző nem volt/van a helyzet magaslatán.

2022. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mr.Q77 ***** válasza:
mármint az első hozzászóló ír ökörséget ...
2022. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3, Ha kiszórakoztad, nézz utána annak, amin annyira nevetgélsz. Tudod egyáltalán, mi az a cilinderes lencse?


***


Az illesztésre különösen fontos odafigyelni tórikus lencsék esetén

Mivel a tórikus kontaktlencsék egy adott iránnyal rendelkeznek, a megfelelő helyzetben kell a szemfelületen maradniuk. A tórikus kontaktlencséket a gyártók, a megfelelő pozícióban maradást elősegítő, különböző funkciókkal látják el. Ilyenek az alábbiak:


vékony és vastag zónák;

a lencse alsó részének kismértékű levágása;

ballasztolás, azaz a lencse egy része kicsit vastagabb vagy nehezebb.

A tórikus kontaktlencséknek egy adott tengelyállásban kell stabilizálódin. Ha a lencsék nem illeszkednek megfelelően, elfordulnak,akkor romlik a látás minősége.

2022. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mr.Q77 ***** válasza:

tórikus havi lencsém van -0,75 cyl ax30. de még életemben nem halottam ilyet és nem is olvastam.


Most viszont rákerestem de igazából csak egy oldalon találtam kicsit részletesebb leírást ezzel kapcs.


[link]


Szóval érdekes, amit írtál/olvastam (elnézést a letorkolásért nem volt jogos ;), de én ezt úgy értelmezem hogy a lencse magától is befordul a megfelelő pozícióba idővel.


Feltételezem ezért se találtam külön tórikus lencse felhelyezésére instrukciókat, mert gondolom szabad szemmel megállapítani a megfelelő pozíciót/és ujjunkkal pozícionálni szinte lehetetlen feladat, vagy legalább is több bajt okoznánk vele ... (?)

2022. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!