Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg nélkül nem adnak...

Szemüveg nélkül nem adnak kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Felhívtam a szemészetet, hogy időpontot foglaljak kontaktlencséhez, de az a válasz fogadott, hogy csak olyan esetekben adnak kontaktlencsét, ha nem használ a szemüveg. Ez csak szerintem hülyeség, vagy tényleg igaz?
2022. ápr. 18. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat kell szemuveg, amikor pihenteted a szemed, ez igaz, de attol fugg mennyire rossz a szemed. Dioptriat tudsz, vagy arra kertel volna idopontot?
2022. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, arra kértem volna időpontot!
2022. ápr. 18. 17:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Távolra nem látok, rövidlátó vagyok. Körülbelül 30-40 cm-re látok élesen.
2022. ápr. 18. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Bemész egy optikába és megvizsgál sz ottani orvos
2022. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor nincs szükség sem optometristára sem szemészre?
2022. ápr. 18. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Az optikákban is szemészorvosok dolgoznak, mármint szokott lenni. Elég, ha ilyen helyre mész.
2022. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cubina ***** válasza:

Vision Express, Ofotért, vagy más optika, bemész személyesen vagy a neten kérsz időpontot szemvizsgálatra (optomerista végzi ott helyben számítógépes és tábla-olvasós módszerrel, rádrak egy fura szemüveget, amiben addig cserélgeti a lencséket, amíg nem látod élesen a táblán lévő betűket, számokat valamelyikkel), a vizsgálat általában 5000 forint, de ha utána náluk rendelsz szemüveget, akkor az 5000 lejön az árából. Nem tudom, hogy a kontaktlencsénél is így működik-e.

Én a Vision Expresshez járok, de ki mit szeret, Ofotértnél is csináltattam már kontaktlencsét és szemüveget is.

2022. ápr. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!