Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsém lehet szemüveg...

Kontaktlencsém lehet szemüveg nélkül?

Figyelt kérdés
Régebben volt szemüvegem, azt hordtam, de aztán abbahagytam... Eltelt pár év, sztem romlott kicsit a szemem, de nagyon nem szeretnék szemüveget... így lehet kontaktlencsém?

2019. febr. 20. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet.
2019. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy lehet, kettő egyszerre nem. Vagy max úgy, hogy felváltva, de azt általában csak addig szokták, míg megszokják a kontaktlencsét.
2019. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Simán. Azt ajánlom, hogy olyan üzletet keress, ahol van orvosi szemvizsgálat és így a lehető legjobban a szemedhez valót kapod. És ehhez nem kötelező, csak ajánlott a tartalék szemüveg, mivel a kontaktlencsék hordhatósága sem korlátlan.
2019. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kontaktlencse pont erre van, helyettesíti a szemüveget.

De a többségnek van tartalékban egy szemüvege, általában a régi arra az esetre ha nem tudná használni a lencsét, elfáradt tőle a szeme, vagy estére arra a pár órára lefekvés előtt. Exemnek nagyon gyenge volt a szeme, ő fürdés előtt kivette a lencsét és lefekvésig szemüveget viselt. Én a -1 es szememmel lakásban semmilyen látásjavítót nem is használok, mert nem zavaró.

2019. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem -3 körül van, nincs szemüvegem csak kontaktlencsém, nem is érzem a hiányát.
2019. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!