Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez minek lehet a tünete?

Ez minek lehet a tünete?

Figyelt kérdés

Nos, rövidlátó vagyok, plusz a szemem nem jól képezi le a fényt sem, így szellemképes a látásom is már évek óta, amit szemüveggel minimálisan tudunk orvosolni. Azt már megszoktam, hogy több ilyen úszkáló foltot látok, viszont sokszor előfordulnak ilyen felvillanó fények, ilyen fémes színű vonalak, pontok. Ezek általában 5 másodperc alatt elmúlnak, vagy pár pislogással. Viszont van olyan is, ha egy fényesebb felületet nézek, akkor látok erősebb pislogásnál egy pár mm hosszú fémes színű részt, olyan, mintha a szem ereit látnám megfestve. Ez általában pár napon belül elmúlik.


Járok szemvizsgálatra kb. minden évben, de olyankor nem mondanak semmit. Igazából ez is több éves probléma nálam, amit most leírtam, de gondoltam, hogy megkérdezem. Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!



2022. ápr. 25. 08:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jelezd mindenképp a szemorvosodnak ezeket a problemakat.
2022. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az éves vizsgálaton csak a látásélességet nézték, vagy volt szemfenék vizsgálat pupillatágításban? A retinád jó lenne leellenőrizni.
2022. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!