Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A fényre sötétedő lencséket...

A fényre sötétedő lencséket nehezebb megszokni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a helyzet a következő: kizárólag asztigmiám van, CYL korrekciót viselek 0.00-ás plan lencsén. A korrekcióm mértéke kicsi, (-0.25 és -0.50) de mégis segít abban a szemüveg, hogy ne faradjon el a nap végére a szemem, és ne fájjon a fejem. Van két pár teljesen különböző keretes szemüvegem (egy bent a munkahelyemen, egy a táskám alján), van mellé dioptriás napszemüvegem (ugyanúgy 0.00 SPH, és csak CYL ereje van), a napokban viszont csináltattam egy fényre sötétedő szemüveget is. A probléma vele az, hogy még 1 nap használat után is azt érzem kis mértékben, hogy nem látok vele egyenesen- mint amikor először kellett megszoknom a cylinderes szemüveget. Korábban nem volt probléma az egyik szemüvegről a másikra való áttéréssel- váltással, ezt a fényre sötétedő lencse okozhatja? Nehezebb megszokni, még akkor is, ha ugyanaz a recept alapján készült? Vagy az a valószínűbb, hogy nem megfelelő erősségű lencsét kaptam, tévedhetett az optika? A válaszokat köszönöm!

2022. máj. 21. 14:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom nekem is fényre sötétedő van most, előtte sima volt a szemeim -4-esek, én nem tapasztaltam ilyet amit írtál nekem egyből jó volt, én visszamennék és megkérdezném normális-e, hogy ilyen.
2022. máj. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!