Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 16 eves vagyok/lány. A...

16 eves vagyok/lány. A szememen ma kezdtem el tapasztalni hogy sokat viszket. Es eleg voros a konnycsat.nál. ? De csak a bal szemem. Es ilyen sárgás valami van a szemembe amit zsepivel kiszedek mert zavar a ? latasban neha homalyosan latok… ?

Figyelt kérdés

Nagyon zavaro, Nem tudom hogy írjam lee..olyan mintha csipa lenne de ilyen sargas es ilyen nagyon nedves valam es zsepivel kijon.

Sokat sminkelem a szemem volt h 3 napig is fent hagytam a szemtust a szememen. ez ennek lehet az oka?

Ha nem akkor mi lehet ez?

Remelem nem vakulok meg mert nagyon gorcsolok emiatt mar az ideg is ami bennem van..sajna mindent tul gondolok. valaki azt irta h vaksaghoz vezethet. A viz levert

Kerlek segitsetek!!


(A kerdojeleket ne nezzetek a kerdeseknel. Csak anelkul nem engedte kiírni:))



2022. máj. 24. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Be van gyulladva a szemed. Azt felejtsd el, hogy 3 napig nem mosod le a sminket, minden nap kötelező leszedni!

Szólj a szüleidnek, ha 2-3 nap alatt nem múlik el, akkor meg kell mutatni szemésznek. Addig felejtsd el a sminkelést, és figyelj oda, hogy a másik szemedbe ne nyúlj, mert azt is átfertőzheted.

2022. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha allergiás vagy (most allergiaszezon van), az is okozhat ilyen tünetet. Ettől függetlenül minden nap mosd le a sminket, most ne sminkelj, és dobd ki azt a tust. Ha nem javul, el kell menni orvoshoz. Nyugi.
2022. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos a kozmetikumokba minden szart raknak, ezért minden este dupla lemosást kell alkalmazni. A tusra lehet, hogy alapvetően allergiás vagy.

Műkönny esetleg segíthet, de végsősoron szemdoki. Ami még esetleg jó lehet sima vizet felforralsz, hagyod kicsit kihűlni és azzal borogatsz.

2022. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kötőhártya gyulladás.
2022. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez kotohartya gyulladas, de nagyon szepen kerlek, hogy a sminket mindig, minden korulmenyek kozott mosd le!!
2022. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben!!! Koszonom szepen az ertelmes valaszotokat!!
2022. máj. 24. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt, szemészeten felírtak rá kenőcsöt és 2 nap alatt rendbejött. Kötőhártyagyulladás, most sok embernek van a pollenek miatt, de lehet a kozmetikumoktól is allergiás gyulladás.
2022. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!