Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor el akarnák aludni ,...

Mikor el akarnák aludni , néha egy kis pont jelenik meg ami úszik le , ez mitől van? ( akkor van mikor be van csukva a szemem)

Figyelt kérdés
Úszkáló foltokat láttok meg a szemem rossz , ezt csak mellékesen írom

2022. jún. 21. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na erre én is kíváncsi vagyok mert én is sokszor tapasztalom
2022. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Valószínűleg üvegtesti homály. Ha nem hirtelen jelent meg több, és más panaszod nincs, akkor ártalmatlan és nem tudnak vele mit kezdeni.

De azért mutasd meg egy szemésznek.

2022. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Z003 ***** válasza:
81%

Ahhoz hogy üvegtest homályt lássunk fény is kéne. Feltételezem hogy nem erős fényben alszik így én azt kizárnám. Ahhoz hogy csukott szemmel is lássuk őket elég erős fény kell.


Én sokkal inkább azt mondanám hogy a Ganzfeld effekt van a háttérben. Ez az effekt lényegében azt írja le, hogy amikor egy nagyon ingerszegény környezetben vagyunk, például teljes csendben és sötétben. Az agyunk kiakarja tölteni ezt az ürességet vizuális és egyéb érzékszervi ingerekkel. Lényegében hallucinációkat generál. Ez általában csak felsejlő színes foltokban, homályos alakzatokba, fülcsengésben és olyan érzésben mintha egy hatalmas nagy térben lennénk vagy összemenne a testünk nyilvánul meg (bár utóbbi jelentősen ritkább). De amint megmozdulunk az agyunk elég ingert kap és kizökken ebből az állapotból. Ezért szoktunk általában csak elalvás előtt találkozni ezzel amikor próbálunk nem mozogni és általában teljes sötétségben és csendben vagyunk.

2022. jún. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Z003 ***** válasza:
100%

+ A másik effektus ami még lehetett az egy "Closed-eye hallucination"(ezt általában különveszik a Ganzfeld effekttől de lényegében hasonló hatást írnak le, csak a csukott szemes hallucinációnak sok féle kiváltó oka lehet)

A wikin van pár jó vizualizáció: [link]

2022. jún. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, főleg 3-nak
2022. jún. 22. 09:30
 6/7 anonim ***** válasza:
2022. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Z003 ***** válasza:
73%

@6 Kérlek magyarázd meg nekem, hogy ez szerinted hogy működne sötétben becsukott szemmel?


Ez arra alapul hogy az üvegtestben úszó testek kitakarják a szemfeneket érő fény egy részét. Magyarul árnyékot vetnek a szemfenékre. Hogy vet valami árnyékot sötétben?

2022. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!