Kezdőoldal » Utazás » Európa » Írországból, Britanniából...

Írországból, Britanniából akik hazajöttek, v. haza akarnak költözni, miért kívánnak újra Magyarországon élni? Teljesen biztos, h. megvannak az okaik (hisz ott sincs kolbászból a kerítés, tudom) de fogalmam sincs miért pont ide akarnak visszaköltözni.

Figyelt kérdés
Leírhatjátok saját tapasztalataitokat is, de ha ti nem éltetek soha külföldön, ugyanakkor ismerőseitek igen, akkor az ő hazaköltözésük okait is érdeklődve olvasnám.

2021. jún. 4. 19:25
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Leírhatjátok saját tapasztalataitokat is, de ha ti nem éltetek soha külföldön, ugyanakkor ismerőseitek igen, akkor az ő hazaköltözésük okait is érdeklődve olvasnám.
2021. jún. 4. 19:27
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
En addig nem koltozom vissza, amig ilyen fekete-afrikai politikai garnitura lesz. A honvagyba beledoglom, es Franciaorszag tajain talalom meg a budai hegyeimet addig is.
2021. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A második mondatod rendben van, az elsőt azonban magyarázd - nem értem mire akarsz célozni. :)


Illetve írtad a honvágyat. Franciaország után van honvágyad? Lehet, persze, csak én ezt azután az ország után el nem tudom képzelni.

2021. jún. 4. 19:41
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Magyarorszag, mint hely utan van honvagyam, de Angliabol Franciaorszagban total megtalalom, ami hianyzik, es oda utazom, ott veszek hazat, mert biztonsagosabb.
2021. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Vagy csak nem akarod érteni, hogy minimum az Orbán-maffiát, de lehet, hogy szinte a teljes hazai politikusgarnitúrát szeretné a mélyen tisztelt Házon kívül látni, mielőtt hazatérne.
2021. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De éppen ez az amit nem értettem!


Hogy nem fogja kb. soha.


Ők már itt vannak rajtunk, aztán ezt vagy elfogadjuk, vagy nem, de semmi nem változik. Évtizedek óta feudalizmus van. Vagyis egyre inkább affelé haladunk.


Egyébként más sem lenne jobb. Ahogy valójában soha nem volt az. Max mikor a királyság és a nép még egyben volt, nem volt magyar magyarnak ellensége, de abban az időben meg ott volt a Habsburg rabiga...

Igen, sosem lesz jó.

2021. jún. 4. 20:45
 7/21 A kérdező kommentje:

De a kérdés - ahogy az fent olvasható - nem ez, hanem:


"Akik hazajöttek, v. haza akarnak költözni, miért kívánnak újra Magyarországon élni? Teljesen biztos, h. megvannak az okaik (hisz ott sincs kolbászból a kerítés, tudom) de fogalmam sincs miért pont ide akarnak visszaköltözni."

2021. jún. 4. 20:47
 8/21 anonim válasza:
91%

Mielőtt válaszolok: jobb oldali vagyok, de nem Fideszes. A politikát hagyjuk ha lehet :)


Keresztanyám jött haza Amerikából 15 év után.

Miért ment ki? Fiatal volt, tudott angolul, a kalandvágy. Szerintem érthető.


Miért maradt ott? Pénz, férj, (munka: pénz, pénz, pénz)


Miért jött haza? (politikától függetlenül). Rájött hogy a családja itthon van, hogy kint hiába vannak kapcsolatai a régi kapcsolatok itthonról megszakadtak és nem lettek túl jók az ottaniak (félreértés ne essék, vannak nagyon jó barátai az államokból, de itthon jobbak voltak)

Még hát a nacionalista eszmék. (tudom, ez már kb politika, sry) A nemzet valamivel több mint pár barát. Ez egy egységes "család". Ahogy Radnóti is megírta, itt ismer minden növényt és fát. A magyar mentalitás külföldön magányos.


Szerintem érzed a lényeget.


A Liberális eszméjű emberek nem tudom hogy miért jönnének vissza. Szóval magyarul ő a "nacianlizmus" miatt jött vissza.


Le lehet pontozni, ha akartok, de ez egy eszme, ez van.


U.I : ha a honvágy nagyobb mint a boldogság amit az új "hazádtól" kapsz, akkor egyszerűen nem tudsz boldog lenni. (SZERINTEM)

2021. jún. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
ismerősék anyagi gondok miatt költöztek vissza Mo-ra. besikerült egy gyerek és nem tudták megoldani anyagilag
2021. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Mert rájöttek, hogy kint is életképtelenek, és itthon legalább össze tudnak hozni egy saját albérletet, és nem kell koleszos módjára x másik emberrel osztozni a lakáson.
2021. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!