Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyakorlott szemüvegesek...

Gyakorlott szemüvegesek milyen tanácsokat adnátok egy első szemüvegesnek, mire ne hagyja magát rábeszélni az optikában, ilyesmik?

Figyelt kérdés
Multifokális szemüveget akartam csináltatni 0 dipotria +olvasó és bementem egy optikába de csak szemvizsgálattal akarnak csinálni. Elfogadtam de nem akarok semmi luxust csak egy legolcsóbb néző+olvasó szemüveget olvasáshoz meg vezetéshez használnám. De félek a tudatlanságomat kihasználva majd rábeszélnek különleges lencsére bevonatokra.
2022. júl. 7. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Karcálló bevonatnak van értelme, a kék fény szűrő állítólag nem jó semmire, és zavaró. Nekem olyan nincs, de ismerősöm kérte, és megbánta. Ha magas a dioptria, akkor vékonyított lencse jó ötlet, ha alacsony akkor nem fontos.
2022. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezek jó tanácsok. A kékfényszűrőt nem is fogom kérni, a számítógépen is fut az f.lux. A vékonyított lencsének kb. mekkor dioptriától van értelme?
2022. júl. 7. 19:16
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
A kek feny szurot en sem kertem, foloslegesnek erzem. A vekonyitott lencse is jo, de a para lepergetes is hasznos telen.
2022. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem kozel 3-as a szemem (tavolra latok rosszul), nekem mar ajanlottak.
2022. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tsirche ***** válasza:
73%
Vékonyítás esztétika, érdemes a kerethez igazítani, ha nem lóg ki belőle akkor hanyagolható.
2022. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
73%

Ha még nem volt szemüveged, nem biztos, hogy jó választás elsőre multifokálist csináltatni.

0 dioptriára miért csináltatsz szemüveget?

2022. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A helyedben venném a fáradtsagot és elmennék a szemészetre. Ott megnézik rendesen a szemed és ezekben a dolgokban is tudnak adni tanácsot mindenfajta érdek nélkül. Egyebként a helyedben nem vennék olvasó szemüveget minimális eltérésre mert csak rontani fog a szemeden. Jobban megéri valami szemtorna könyvne fektetni a pénzed mint folyton venni a következő szemüveget.
2022. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olvasószemüveggel akarsz vezetni? Az nem valami jó ötlet. Bem fogsz látni semmit ha távolra amúgy jó a látásod.
2022. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0 diptriára minek szemüveg? Csak én nem értem? Meg olvasószemüveggel autótvezetni? Ez elég zavaros és értelmetlen elképzelés.
2022. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Leírom érthetőbben mit akartam. Sajnos már nem látok olvasni szemüveg nélkül de legjobban evésnél nagyon zavar, hogy nem látom az ételt élesen ezért enni is olvasószemüvegben szoktam. De egyszerűen utálom, hogy fel le kell tenni a szemüveget mert előre nézve ugye nem látok benne ez nagyon rossz főleg ha társaságban eszek. Esetleg az orromra tolva kell tartani és akkor kibandzsítok felette. Ezt evésnél végképp nem bírom elviselni. Erre kitaláltam megoldásnak, hogy egy optikában kérek egy nulla dioptriás előrenéző multifokálisan olvasó szemüveget amit nem kell fel le tenni vagy az orra tolva tartani. De az eladó lepattintott. Be kell mérni a távollátót is mert ezt csak így lehet szemvizsgálat kell mindenképp. Viszont így már tudom, hogy nem nulla lesz a távollátó dioptria sem, mert tudom, hogy romlott a szemem, a tv menüjét pl. sokkal nehezebben olvasom már el. De eredetileg nullásat akartam távollátónak mert úgysem fogom hordani csak evéshez, olvasáshoz. De így, hogy nem úszom meg a vizsgálatot már vezetéshez valónak kérem a távollátó részt majd.

És ezért kértem tanácsokat mert ez lesz az első szemüveg amit csináltatnom kell és tényleg jó tanácsokat is kaptam.

2022. júl. 8. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!