Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen mellékhatásai lehetnek...

Milyen mellékhatásai lehetnek egy szemműtétnek?

Figyelt kérdés
Előfordulhat például valami műhiba, amitől megvakulok, vagy rosszabb lesz, esetleg később visszaromlik? A szemem pedig -4-es, ez műthető 100%-osan?
2008. dec. 20. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem -3ast műtöttek már 8 évvel ezelőtt, azóta is tökéletesen látok. Nem tudok róla, hogy lenne bármilyen mellékhatás, megvakulni pedig biztosan nem fogsz. Egy ismerősömnek meg -7est műtöttek, és 100%-os. Szerintem a tiéddel se lesz gond. Az orvosok úgyis mindent részletesen elmondanak előtte, elmondják azt is, hogy a te esetedben milyen javulás várható. És minden kérdésedre válaszolnak.

2008. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem egy éve volt lézeres szemműtétem. Hála Istennek, minden rendben van/volt, a látásom tökéletes.

Műhibák előfordulnak, egy rokonom ismerőse sajnos megvakult.

A -4es én úgy tudom műthető, de sok mindentől függ, hogy 100%-os lesz-e. Sok mindenre oda kell figyelni, és az eljárás sem egy leányálom.

Vizsgálatokat fognak a műtét előtt csinálni, hogy el tudják dönteni, műthető -e vagy sem.

Maga a lézeres szemműtét nem tart sokáig, a lábadozás 4-5 nap. Három napig a szememen volt a kötés (én egyszerre műtettem mindkettőt, hogy előbb túl legyek rajta), így nem láttam semmit, a férjemre voltam szorulva.

Nagyon sokáig mindkét szembe kell csepegtetni, ami nem kellemes érzés.

Aztán ott van a műtét utáni szurkáló érzés a szemekben, ami iszonyatos fájdalommal jár, de ez egyénenként változó. Nekem kb. másfél órát fájt annyira, hogy a falat le tudtam volna kaparni.

Aztán a kötés lekerülte után fokozatosan javult a látásom, napszemüveget kellett hordanom.

Örülök, hogy túl vagyok rajta, de ha úgy alakulna, még egyszer megcsináltatnám.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

Remélem segítettem.

2008. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem tavaly nyáron műtöttek és az egyik szemem majdnem -4-es volt nekem is (-3.75). Nagyon jól sikerült, 100%-os lett a szemem. Engem az újabb fajta módszerrel műtöttek, amikor egy lebenyt vágnak a szauhártyán, azt felhajtják, majd a lézer után visszahajtják. Nem volt semmi probléma, először kicsit csípett és égett, de másnapra teljesen jól voltam, mentem vizsgázni.:) Ha betartod az előírásokat, nem dörszölöd a szemed, vigyázol hogy ne érje víz, por, csepegteted rendesen és óvod a napsugárzástól akkor biztosan sikerülni fog.

2008. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt kifelejtettem hogy ha a régebbi típusú műtétet választod, ami nem lebenyfelhajtásos, akkor az fájdalmasabb lesz és tovább is tart amíg meggyógyul, de az eredméyn ott is ugyanolyan jó lesz.

Utolsó válaszoló

2008. dec. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem -6 os szemem van, eddig nem mertem bevállalni, mesélnétek róla pontosan hogy zajlik és mennyi lábadozási idő és mennyi ideig kell csepegtetni? Maga a műtét hogy zajlik? Meddig lesz kötés a szemen? Mennyi ideig kell vigyázni rá és foglalkozni vele ( csepegtetni pl.)? Hány éve kortól lehet megcsinálni?

22 éves vagyok jövő februárban leszek 23, sztem ilyen idősen már lehet.

2008. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hozzászólónak: Nekem csinálták a lebenyfelhajtásos műtétet,az előtted szóló vagyok. A -6-os még beleesik a műthető tartományba és az életkorod is megfelel, én 22 éves voltam mikor műtöttek. A műtét előtt lesz egy alapos kivizsgálás, ahol megállapítják hogy műthető vagy-e vagy nem. Ha igen akkor kapsz egy időpontot, odamész, kapsz egy nyugtató tablettát (én xanax-ot kaptam). Aztán bemész a műtőbe, ott kapsz érzéstelenítő szemcseppet. Betesznek a szemedbe egy pecket hogy ne tudj pislogni, de ez nem olyan rossz mint hangzik.:) Azután vákummal rögzítik a szemgolyót hogy ne mozdulhasson el, ez a legrosszabb része mert nagyon erősen nyomja a szemedet. Ezután megcsinálják a lebenyt a szaruhártyán, felhajtják, ekkor jön a lézer, ami pár másodpercig tart, utána visszahajtják a lebenyt, kapsz még pár szemcseppet és mehetsz is, nem fájdalmas a beavatkozás csak picit kellemetlen. Ezután hazamehetsz (kell majd egy kísérő mert nem lesz a látásod még tökéletes), még homályosan fogsz látni, pár óráig égő, csípő érzés lesz a szemedben de nem szabad megdörzsölni. Felírnak neked három féle szemcseppet amit másnaptól kell csepegtetni, első héten nagyon sokszor, aztán egyre ritkábban. Műkönnyet kb 6 hónapig kell rendszeresen használni a műtét után. Az első héten nem szabad hogy víz érje, hajat sem szabad mosni, sminkelni pedig 3-4 hétig nem szabad. Napszemüveget ajánlatos pár hónapig, akár 1 évig is viselni. A teljes gyógyulás kb 1 hónap, de a fájdalmak egy nap alatt elmúlnak, másnapra már semmit nem fogsz érezni és majdnem tökéletesen is fogsz látni. Hát körülbelül ennyi jutott most eszembe hirtelen, de ha van még kérdésed akkor nyugodtan kérdezz.:)
2008. dec. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, hogy válasz helyén kérdezek csak láttam, hogy más is így tett és választ kapott:) 17 évesen meg lehet csináltatni -2,75ös szemem? mennyibe kerül kb?
2009. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! 18 éves kor alatt még biztosan nem csinálják meg, mert amíg még fejlődésben van a szervezeted addig a látásod is változhat akkor pedig a műtét sem biztos hogy sikeres lenne. 18 éves kor fölött is akkor csinálják meg ha már jó pár éve nem változott a dioptriád. Az ára 200-300 ezer forint között mozgott 2 éve, azóta lehet hogy több.
2009. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm szépen:)
2009. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!